13:07 01 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند، آن عده زنان بارداری که قهوه می نوشند، وزن نوزاد شان نسبت به کسانی که چنین نوشیدنی ها را به طور کامل کنار میگذارند، دارای وزن و اندازه بدن کمتر خواهند بود.

به گزارش اسپوتنیک، یونیس کندی شرافر اظهار داشته است که در نتیجه تحقیقات که  توسط دانشمندان انستیتوت ملی صحت کودکان و رشد انسانی صورت گرفته است. همانطور که کاترین گرانتز دکتر علوم طب و یکی از نویسندگان این مطالعه توضیح داده است، تحقیقات نشان داد، در حالی که زنان باردار منتظر کودک هستند، باید نوشیدنی های کافئین دار را محدود و یا حذف کنند.

دانشمندان گزارشات بیش از دو هزار زن را که در هفته های هشتم تا سیزدهم بارداری بودند، تجزیه و تحلیل کردند. آنها سالم بودند و سیگار نمی کشیدند و از 10 تا 13 هفته نمونه های خون اهدا کردند که از نظر محتوای کافئین و پاراکسانتین، یک ترکیب تولید شده در هنگام تجزیه ، مورد بررسی قرار گرفت.

این مطالعه نشان داد، زنانی که حدود 50 میلی گرم کافئین در روز مصرف می کنند (معادل نصف پیاله قهوه) ، 66 گرم سبکتر از کسانی بودند که به هیچ وجه از این ماده محرک استفاده نمی کنند.

بنابراین، به گفته دانشمندان، کافئین باعث تنگی عروق خونی در جفت می شود که می تواند خون رسانی به جنین را کاهش داده و رشد آن را کُند کند. علاوه بر این، محققین بر این باورند که این ماده می تواند به طور بالقوه کار هارمون های استرس را در کودک مختل کرده و وی را در معرض خطر افزایش وزن سریع و چاقی پس از تولد قرار دهد و همچنین احتمال ابتلا به امراض قلبی و دیابت در آینده را افزایش می دهد.

تحقیقات قبلی نشان داده است که حتی مصرف متوسط ​​کافئین، موجود در دو پیاله نوشیدنی  می تواند منجر به کاهش رشد داخل رحمی شود و همچنین احتمال کم وزن بودن هنگام تولد را افزایش دهد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر