19:36 30 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

شماری از تانزانیایی هایی که در مراسم تشییع جنازه رئیس جمهور پیشین این کشور شرکت کرده بودند، در اثر ازدحام جان خود را از دست دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایست افریکن، تانزانیایی هایی که در مراسم تشییع جنازه جان مگوفولی، رئیس جمهور پیشین این کشور در ورزشگاهی در دارالسلام در تاریخ 21 مارچ شرکت کرده بودند، 45 نفر از آنها هنگام ازدحام و زیر دست و پا شدند و جان خود را از دست دادند.

در میان کشته شدگان یک مادر و چهار فرزند خردسالش وجود دارد و این خانواده دو روز پیش به خاک سپرده شدند. همچنین مشخص شد که حداقل 37 شهروند دیگر این کشور نیز زخمی شده اند.

جان مگوفولی هفتادساله از سال 2015 بر چوکی ریاست جمهوری تکیه زده بود. وی پیش از این عضو پارلمان تانزانیا و وزیر صنعت ماهیگیری این کشور بود.

تانزانیا کشوری در شرق افریقاست که از شمال با کنیا و اوگاندا، از غرب با رواندا، بوروندی و جمهوری دمکراتیک کنگو و از جنوب با زامبیا، مالاوی و موزامبیک همسایه ‌است.

گفته می شود، که جان مگوفولی بر اثر کرونا جان خود را از دست داده است وی پیش از این از شهروندان کرونایی خواسته بود با دعا درمان شوند، خود به کووید-19 دچار و جان باخت. 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر