01:14 24 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

مقام‌های هند از کشته شدن شماری از نیروهای امنیتی این کشور از سوی جنگجویان چپگرا در یک عملیات ضد شورش در مرکز این کشور خبر دادند.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، مقام‌های هندی یکشنبه پس از ظهر به وقت کابل گفتند، که دستکم 22 نفر از نیروهای امنیتی این کشور در یک ایالت واقع در مرکز هند توسط جنگجویان مائوئیست کشته شدند.

پرسنل امنیتی هند روز شنبه در ایالت «چاتیسگره» تحت سلطه قبایل این کشور در یک عملیات ضد شورش مورد حمله قرار گرفتند. یک مقام ارشد دولت هند تایید کرد که  22 نفر از نیروهای هندی توسط مبارزان مائوئیست کشته شدند. به گفته این مقام هندی، آنها در تیراندازی چهار ساعته در منطقه مرزی سوکما، کشته شدند. «ام پراکاش پال» یک مقام ارشد پلیس گفت که عملیاتی برای ردیابی مبازان مائوئیست در حال انجام است.

مائوئیست‌ها که به «ناگزال‌ها» نیز معروف هستند،  چندین دهه است که  شورش مسلحانه علیه دولت به راه انداخته‌اند. سران  این گروه تندرو چپ مدعی هستند که به نمایندگی از فقیرترین افرادی می‌جنگند که از رونق اقتصادی در سومین اقتصاد بزرگ آسیا بهره‌مند نشده‌اند .این گروه شبه نظامی در جنگلها فعالیت می کند.  ساعاتی پس از حمله «نارندرا مودی» نخست وزیر هند در توییتی کشته شدگان این حمله را افرادی شجاع خواند.

در انفجار دیگر از سوی این گروه در ماه گذشته، یک بس حامل بیش از 20 پرسنل امنیتی هدف قرار گرفت و طی آن پنج پلیس کشته و چندین نفر دیگر زخمی شدند.

سرویس اطلاعات هند چندی پیش شمار کادرهای مسلح ناگزال را  بیش از 20 هزار نفر و اعضای ثابت آن را بیش از 50 هزار نفر تخمین زد. شبه نظامیان مائوئیست که به گفته خود از «مائوتسه تونگ» رهبر انقلاب چین الهام گرفته‌اند در 30 ایالت این کشور فعالیت می‌کنند. این گروه از سال 1967 برای ایجاد یک جامعه کمونیستی با دولت این کشور در حال مبارزه است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر