00:53 24 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

داده های حساب فیسبوکی بیش از ۳۲ میلیون کاربر از ایالات متحده، بیش از ۲۸ میلیون کاربر از عربستان سعودی و همچنین تقریبا ۱۰ میلیون کاربر از روسیه در دسترس همگان قرار گرفت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نیویورک پست، شماره تیلیفون مارک زاکربرگ بنیانگذار فیسبوک، همراه با اطلاعات شخصی ۵۳۳ میلیون کاربر دیگر از این سیستم عامل، در شبکه منتشر شد.

پیش از این، بیزنس اینسایدر گزارش داده بود، که داده های شخصی زاکربرگ و شماره تیلیفون ۵۳۳ میلیون کاربر فیسبوک از ۱۰۶ کشور به صورت رایگان در اینترنت موجود است.

به گفته بیزنس اینسایدر، این اطلاعات در یک انجمن هکر منتشر شده است، بنابراین "برای هر کسی که مهارت های اولیه دستکاری داده ها را دارد" به صورت رایگان در دسترس است. از جمله، این شبکه داده های بیش از ۳۲ میلیون کاربر از ایالات متحده، بیش از ۲۸ میلیون کاربر از عربستان سعودی و همچنین تقریبا ۱۰ میلیون کاربر از روسیه است. این اطلاعات شامل نام کامل، مکان، تاریخ تولد و سایر اطلاعات شخصی دیگر است.

به گفته این روزنامه، یکی از کاربران توییتر توجهات به نشت اطلاعات زاکربرگ را جلب کرده است. وی در حساب خود، تصویری از انجمن را منتشر کرد که حاوی مشخصات شخصی بنیانگذار فیس بوک است. در مورد نقض اطلاعات ۵۳۳ میلیون نفر، به صورت طنز نوشته است: که متأسفانه، مارک زاکربرگ نیز در میان آنها است. از آنجا که روزنامه نگاران نمی توانند بیانیه ای از فیس بوک دریافت کنند، ممکن است با شماره ای که در شبکه قرار دارد با او تماس بگیرند؟

یادآوری می کنیم، که شبکه اجتماعی فیس بوک در سال ۲۰۰۴ توسط مارک زاکربرگ تاسیس شد. دفتر مرکزی آن در کالیفرنیا واقع شده است. فیس بوک افزون بر پیام رسان واتس آپ، دارای تعداد زیادی سرویس معروف دیگر مانند مسنجر و اینستاگرام است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر