18:20 30 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

واشنگتن به دلایل مهم و استراتژیک و به دلیل وجود برخی مسائل حل نشده، به حضور و مشارکت خود در منطقه ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، جان کری، نماینده ویژه رئیس‌جمهور امریکا در امور آب و هوایی، در گفتگو با سی ان ان، اظهار کرده است که ایالات متحده به دلایلی در خاورمیانه ادامه حضور می‌دهد.


کری گفت: امروز نمی‌توان به این سوال پاسخ داد زیرا این به شرایط قابل توجه‌ای که قرار نیست در آینده نزدیک رخ دهد، بستگی دارد . فکر نمی‌کنم آمریکا یک مرتبه حضورش را که به دلایل بسیاری برای منطقه استراتژیک و مهم است، کاهش دهد. فکر می‌کنم که بسیاری از چیزها بستگی به آنچه که در ارتباط با مسائل استراتژیک رخ می‌دهد بستگی دارد که خارج از مسئولیتهای من است، ارتباطی با مسائل آب و هوایی ندارد.
کری در ادامه گفت: اما به مشارکت شدید در اینجا ادامه خواهیم داد زیرا مسائل حل نشده‌ای وجود دارد. مسائل حل نشده قرار نیست یک مرتبه طوری تغییر کنند که آمریکا یا سایر طرف‌ها که به امنیت و صلح کمک می‌کنند یا می‌خواهند در این زمینه کمک کنند، ناپدید شوند. فکر نکنم این اتفاق بیفتد.
این درحالیست که چندی پیش مقام‌های امریکایی اعلام کردند همزمان با اجرای دستور جو بایدن، ‌رییس‌ جمهوری آمریکا، برای آغاز روند کاهش حضور نظامی ایالات متحده در خلیج فارس، پنتاگون گروهی از کارشناسان نظامی را برای کمک به عربستان سعودی در زمینه حفاظت از تاسیسات و سازه‌های نفتی این کشور تشکیل داده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر