20:09 31 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

یک نشریه آمریکایی در مقاله‌ی از چگونگی آماده‌گی ها در ایالات متحده برای جنگ سوم جهانی خبر می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، کریس آزبورن تحلیگر مسایل نظامی آمریکایی در مقاله‌ی برای روزنامه The National Interest می‌نویسد: نیروی هوایی ایالات متحده تمرینات منظمی را که هدف آن شبیه سازی یک جنگ بزرگ هوایی بین قدرتهای بزرگ است، انجام می‌دهد.

آزبورن خاطرنشان ساخته که در جریان تمرینات همه ساله  Red Flag  - پرچم سرخ، نیروی هوایی ایالات متحده با یک دشمن باتجربه و مسلح ، به اصطلاح تیم سرخ، روبرو است که با سیستم های دفاع هوایی پیشرفته و هواپیماهای نسل پنجم با تکنولوژی مدرن مجهز است.

به گفته این کارشناس، ایالات متحده به این ترتیب خود را برای جنگ جهانی سوم آماده می کند.

بر اساس گزارش نیروی هوایی آمریکا،هدف از این رزمایش آماده سازی نیروهای مسلح برای یک جنگ "چند دامنه ای" است.

در گزارش آمده است: «تاکتیک های هوا به هوا همچنان محور اصلی سناریوهای تمرینات پرچم سرخ است، با این حال تهدیداتی که می توانند در فضا و از جمله فضای سایبری بروز کنند نیز مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین گزارش، نیروهای مسلح باید آماده واکنش و غلبه بر موانع دشمن برای انجام یک ماموریت موفق باشند».

تحلیگر در اخیر تأکید می کند زمانی که تهدیدات در فضا و فضای سایبری به میان میآید، انهدام سیستم دافع هوایی  دشمن برای نیروی هوایی ایالات متحده کاری دشوارتر می شود.

گفتنی است که تمرینات همه ساله  "پرچم سرخ" آمریکا به ایجاد یک فضای جنگی شبیه سازی شده که در افزایش آمادگی جنگی گروه‌های شرکت کننده و تبادل تجربیات میان کشورهای شرکت‌کننده کمک می‌کند، متمرکز است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر