20:30 31 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

پارلمان ترکیه مدعی شده است که حتی درصورت تحریم‌های امریکا علیه این کشور، انقره مرحله دوم تحویل گیری اس-400 را ادامه می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه ایالات متحده روز دوشنبه از تحریم ریاست صنایع دفاعی ترکیه به همراه چهار مقام بلندپایه آن از جمله «اسماعیل دمیر» طبق «قانون مقابله با دشمنان امریکا از طریق [وضع] تحریم‌ها» خبر داد.


وزارت خارجه آمریکا علت وضع این تحریم‌ها را ارتباط این مقامات ترکیه با بخش دفاعی و اطلاعاتی روسیه عنوان کرد.
اما درهمین حال، پارلمان ترکیه اعلام کرده است که موضوع خرید سامانه اس-400 روسیه حساس است، و انقره قصد تغیر تصمیم در خرید این سامانه را ندارد.
معاون پارلمان ترکیه گفت، محدودیت های کنونی ایالات متحده حداقل تأثیر را در تصمیم ترکیه خواهد داشت و هیچ تغییری در برنامه های خرید دسته دوم S-400 نخواهد داشت.
از اواسط ماه جون سال 2019، خرید دستگاه "اس-400"، باعث ایجاد بحران در روابط ترکیه و ایالات متحده شد. واشنگتن خواستار امتناع ترکیه از معامله با روسیه و در عوض خرید دستگاه دافع هوا پاتریوت امریکایی بود. امریکا تهدید کرد اگر ترکیه از خرید "اس-400" صرف نظر نکند، امكان تعویق يا لغو فروش جدیدترین جنگنده های اف- 35 به این کشور و یا اعمال تحریم براساس قانون "مبارزه با مخالفین امریکا از طریق تحریم" موسوم به "کاتسا" وجود خواهد داشت، اما با این حال ترکیه حاضر به عقب نشینی نشد و به مذاکرات خود در خصوص دریافت محموله دوم اس-400 ادامه داد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر