01:23 24 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

سرویس اطلاعاتی سویدن کالینینگراد روسیه را تهدید برای کشور در صورت جنگ نظامی در منطقه بالتیک می‌داند.

به گزارش اسپوتنیک، دانیل اولسون، سرپرست سرویس اطلاعاتی سویدن در مصاحبه که با روزنامۀ سویدنی سونسکا داگبلادت داشت، کالینینگراد روسیه را تهدید برای کشورش در صورت جنگ نظامی در منطقه بالتیک خواند.

وی می‌گوید که برنامه‌ریزی دفاعی سویدن در حال حاضر روی کمک امریکا حساب شده است. با این حال، به گفته اولسون، روسیه از پتانسیل بالاتری برخوردار است و در یک موقعیت فرضی می‌تواند با موفقیت در برابر نیروهای دشمن مقاومت کند.

اولسون افزود: در صورت جنگ، روسیه احتمالاً در ابتدا از ناتو در سطح منطقه‌ای برتری خواهد داشت.

در این مصاحبه تاکید شده است که سویدن امریکا را «تنها امید» می‌داند زیرا نزدیک به کالینینگراد است و ارتش آن را تهدیدی برای امنیت کشور قلمداد می‌کند.

روسیه بارها تاکید کرده است که قصد ندارد با هیچ یک از کشورها درگیر شود. این اولین باری نیست که اظهاراتی مبنی بر تهدید نظامی که از کالیندینگراد شنیده می‌شود، بیان می‌شود. به طور مثال، در اوایل ماه مارچ، جنرال «والدمار اسکشیپچاک» فرمانده پیشین نیروی زمینی لهستان، برتری روسیه در بالتیک را در صورت جنگ با ناتو اعلام کرد. مسکو سپس خاطرنشان کرد که چنین اظهاراتی با تلاش برای تقویت نفوذ اتحاد در منطقه مرتبط است و گفته‌های جنرال را غیر دوستانه و منسوخ خواند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر