02:29 25 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

داکتران در جاپان می‌گویند که آنها برای اولین بار پیوند شش را در یک زن پس از آن که شش اش در اثر ابتلا به ویروس کرونا آسیب دید، انجام دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی ان‌اچ‌کی، داکتران شفاخانه دانشگاه کیوتو در جاپان می‌گویند که برای اولین بار یک زن پس از آن که شش‌هایش در اثر ابتلا به ویروس کرونا آسیب دید، از طریق پیوند شش جدید دریافت کرد.

این بیمار در اواخر سال گذشته پس از ابتلا به کرونا به بیماری شدید ذات الریه دچار شد و به او دستگاه اکسیژناسیون غشایی برون‌پیکری را وصل نمودند.

از آنجا که ترمیم شش های آسیب دیده در اثر فیبروز امکان پذیر نبود، همسر و پسرش این زن جاپانی تصمیم به اهدای کمک گرفتند و داکتران با انجام یک عمل 11 ساعته بخشی از شش‌های آنها را به بیمار پیوند زدند.

اکنون این زن تحت مراقبت‌های ویژه است و در صورت بهبودی می‌تواند مطابق انتظار طی سی ماه به زندگی عادی خود برگردد. به گفته این شبکه تلویزیونی، وضعیت همسر و پسر این زن نیز مطلوب است.

براساس گزارش سازمان جهانی صحت، سالانه سه هزار و 400 پیوند شش در جهان انجام می‌شود. داکتران جاپانی ادعا می‌کنند که آنها پیوند شش را برای اولین بار در جهان برای بیمار که به کرونا مبتلا شده بود، انجام دادند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر