03:26 14 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 05
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه امریکا برای توجیه سخنان پسین رئیس‌جمهور این کشور در برابر رئیس جمهور روسیه را رویکرد عمل‌گرا توصیف کرد.

به گزارش اسپوتنیک، انتونی بلینکن وزیر خارجه امریکا، اتهام‌زنی جو بایدن رئیس‌جمهور این کشور به ولادیمیر پوتین همتای روس اش را که به تشدید تنش در روابط دو کشور منجر شد، سیاست واقعی یا عمل‌گرایی سیاسی توصیف کرد.

بلینکن در پاسخ به پرسش خبرنگار روزنامه واشنگتن پست درباره اینکه چطور بایدن می‌تواند پوتین را قاتل بنامد و در عین حال برای همکاری با وی تمایل نشان دهد، مدعی شد: رئیس‌جمهور ایالات متحده امریکا به سیاسیت مبتنی بر «معیار مصلحت» پایبند است. او در عین این که باید روسیه را به دلیل هر اقدام بی‌پروا و خصمانه پاسخگو کند، باید همچنین در خصوص هر زمینه‌ای که همکاری با روسیه ممکن است به نفع ما باشد، روی باز نشان دهد.

علی‌رغم آن که بایدن در مصاحبه با شبکه «ای‌بی‌سی» در ماه گذشته میلادی، پوتین را قاتل خواند، همواره گفته که در برخی حوزه‌ها که با منافع آمریکا منطبق است، حاضر به همکاری با روسیه است.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه آمریکا این دوگانگی سیاست واشنگتن در قبال مسکو را رویکرد عمل‌گرا توصیف کرد.

پس از این مصاحبه و اظهارات توهین‌آمیز بایدن، ۲۷ سازمان ترقی‌خواه همراه بسیاری دیگر از ناظران از رئیس‌جمهور آمریکا خواستند که از بیان اظهارات بی‌ملاحظه در پیوند با فدراسیون روسیه خودداری کند.

آن‌ها در بیانیه مشترکی اعلام کردند: با اضطرار فراوان، از رئیس‌جمهور بایدن می‌خواهیم که در راستای تعهد خود مبنی بر این که دیپلماسی به مرکز سیاست خارجی ما بازگشته، مفید عمل کند.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در واکنش به اظهارات همتای آمریکایی خود، برای وی آرزوی سلامتی کرد و او را به مناظره عمومی دعوت کرد، پیشنهادی که کاخ سفید آن را نپذیرفت.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر