19:35 22 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

پس از به قتل رساندن جوان امریکایی از سوی پولیس در ایالت مینه‌سوتا، صدها معترض به خیابان‌ها آمدند و با پولیس درگیر شده اند.

به گزارش اسپوتنیک، فارس نیوز به نقل از لاس آنجلس تایمز گزارش داده است که روزگذشته چند صد عضو گروه‌های راست افراطی در شهر«هانتیگتون بیچ» ایالت کالیفرنیا تجمع کردند که درنهایت به خشونت کشید.
مأموران پولیس با صف کشیدن در برابر این تجمع‌، شرکت در آن را غیرقانونی اعلام کرده و از آن‌ها خواستند متفرق شوند. همچنین پهپادها و هلیکوپترهای پولیس بر فراز منطقه به پرواز درآمده و پیامک‌هایی برای تلفن‌های همراه حاضران ارسال شد که در آن تجمع‌کنندگان به بازداشت تهدید شده بودند.


از سوی دیگر صدها نفر از اعضای جنبش‌های ضدنژادپرستی در تقابل با راست‌گراها وارد خیابان شده و با آن‌ها درگیر شدند. «توری جانسون» بنیان‌گذار گروه «جان سیاه‌پوستان اهمیت دارد» در هانتینگتون بیچ نیز با شرکت در این تجمع گفت تفرقه و نفرت در این شهر جایگاهی ندارد.
درهمین حال، خاطرنشان شده است که پولیس دوازده نفر را بازداشت کرد.
اعتراضات درحالیست که پولیس امریکا با یک شلیک در نزدیکی شهر مینیاپولیس در ایالت مینه‌سوتا، محل قتل «جورج فلوید»، به یک مرد سیاه‌پوست ۲۰ ساله شلیک کرد ه و او را به قتل رساند و یکبار دیگر خیابان‌ها به صحنه اعتراضات ضد خشونت و نژادپرستی پولیس تبدیل شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر