19:41 22 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رهبر بودائیان تبت در یک گفتگوی آنلاین توضیح داده است که چرا زنان باید جهان را رهبری کنند.

به گزارش اسپوتنیک، دالایی لاما، رهبر بودائیان تبت ، معتقد است که در صورت موجودیت بیشتر زنان در میان رهبران دولت ها ، جهان امن تر خواهد شد، زیرا به گفته وی، زنان طبیعتاً دلسوزتر هستند.

دالایی لاما روز دوشنبه در گفتگوی آنلاین با نمایندگان چندین کشور با موضوع "عشق برای یک دنیای بهتر"  اظهار داشت: "طبق گفته دانشمندان، زنان ذاتاً دلسوزتر هستند. بنابراین ، امروز ، برای دستیابی به صلح در کره زمین، زنان باید نقش فعال تری در جامعه داشته باشند و وظایف بیشتری را در پیشبرد ترحم بر عهده بگیرند.

به گفته رهبر بودائیان تبت اگر زنان بیشتری در میان رهبران جهان وجود داشته باشند ، دنیای ما امن تر خواهد بود.

دالایی لاما اظهار داشت، در گذشته، رهبری دولت ها تحت سلطه مردان بود، در حالی که زنان "یک قدم پایین تر  قرار داشتند.

رهبر معنوی بودایی ها تأکید کرد: "اما این یک تفکر عقب مانده و منسوخ است. آوردن تغییرات در این طرز تفکر ضروری است زیرا این تفکر باعث می شود بهزنان با نگاه تحقیرآمیز نظر انداخته شود. فقط با تکیه بر آموزش می توان این تفکر را تغییر داد."

به گفته وی ، "هیچ تفاوتی در توانایی های فکری بین زن و مرد وجود ندارد" و "همه مردم از حقوق برابر برخوردار هستند". دالایی لاما با شوخ طبعی اضافه کرد: "ما به آگاهی از وحدت همه بشریت و مهربانی محبت آمیز نیاز داریم. مردان به زنان و زنان به مردان احتیاج دارند ، به این معنی که ما باید برابر باشیم."

علاوه بر این ، او یادآوری کرد که چندین سال پیش خودش گفته بود: "اگر نهاد دالایی لاما ادامه یابد، در آینده احتمال آن می‌رود که دالایی لاما یک زن متولد شود."ش

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر