14:40 27 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

شبکه اجتماعی انستاگرام  آزمایش طرح تازه‌اش برای مخفی‌کردن اختیاری شمارشگر لایک را آغاز کرد.

به گزارش اسپوتنیک، این سایت اشتراک‌گذاری عکس که متعلق به شرکت فیس‌بوک است، اعلام کرده است که پس از مشاهده واکنش‌های گوناگون به آزمایشهای مربوط به حذف لایک‌ها که معیاری برای سنجش محبوبیت هستند، تصمیم گرفته است که این آزمایش را اجرایی کند. بر این اساس کاربران می‌توانند به صورت اختیاری شمارشگر لایک را در صفحات خود ببندند.

سخنگوی انستاگرام در یک بیانیه اعلام کرد: «در سال ۲۰۱۹ ما پنهان کردن شمارشگر لایک را برای گروه کوچکی از کاربران آغاز کردیم تا دریابیم آیا این اقدام باعث فشار روانی کمتر در زمان ارسال پست در اینستاگرام می شود. برخی از کاربران این اقدام را مفید یافتند اما برخی دیگر خواهان مشاهده شمارشگر لایک بودند تا بتوانند ببینند چه پستهایی محبوب هستند».

به گفتۀ سخنگوی انستاگرام فیس بوک هم در حال آزمایش تجربه مشابه است که در هفته‌های آینده به اجرا گذاشته می‌شود. فیس‌بوک پیش از این مخفی کردن لایک در پستهای دیگران در آسترالیا را آزمایش کرده بود.

انستاگرام ماه گذشته به طور تصادفی لایکهای شمار زیادی از کاربران را پنهان کرد که باعث واکنش شدید شد. برخی از کاربران چنین اقدامی را گام مهمی برای سلامت روان کاربران می دانند در حالی که برخی دیگر بر این باورند که چنین اقدامی برای تولیدکنندگان محتوا که با برندها همکاری می کنند، فاجعه است.

بر اساس گزارش رویترز، کاربران در تست انستاگرام می توانند به طور خصوصی شمارش لایک خود را مشاهده کنند. این آزمایش درصد کمی از کاربران جهانی اینستاگرام را دربرمی گیرد اما این شرکت به شمار دقیق آنها اشاره نکرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر