13:27 27 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت خارجه روسیه، نتیجه‌گیری سازمان منع گسترش سلاح های شیمیایی در رابطه با حادثه «سراقب» سوریه را یک گزارش شبه‌حرفه‌ای نامید.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، نتیجه‌گیری سازمان منع سلاح های شیمایی در رابطه با حادثه "سراقب" سوریه ر یک گزارش شبه‌حرفه‌ای نامید.

سازمان منع سلاح های شیمیایی  روز 12 اپریل اعلام کرد که گویا دارای "اطلاعات وزینی" است که بر اساس آن به این نتیجه رسیده است که در ماه فوریه سال 2018 نیروی هوایی روسیه بمب های حاوی کلر را بر شهر "سراقب" در ادلب واقع در شرق سوریه پرتاب کرده است.

اما هیچگونه ثبوت مشخص این ادعا ارائه نشده است.  قبلا بارها اینگونه اعلامیه ها تکذیب شده بود.  مطابق با اطلاعات سازمان نامبرده، در نتیجه این قضیه 12 نفر آسیب دیدند.

ماریا زاخارووا در کنفرانس کوتاه مطبوعاتی گفت: "این چه گزارشی از طرف یک سازمان بین المللی است که اساس کار آن را حقوق بین الملل تشکیل می دهد. مثلا گفته شده است:«دلایل منطقی برای گمانی زنی وجود دارد». اینها چه دلایلی هستند که اساس گزارش را تشکیل داده اند و تهیه آن ها اینقدر زمان می برد؟ اینبار برای تهیه اینگونه نتیجه گیری های مغرضانه و شبه‌حرفه ای، گویا از خدمات هر نوع کارشناس قابل تصور و غیرقابل تصور استفاده شده است".

قابل ذکر است که وزارت امور خارجه سوریه با صدور بیانیه‌ای گزارش سازمان منع گسترش تسلیحات شیمیایی درباره حادثه منطقه «سراقب» را محکوم و تاکید کرد که این گزارش ،جعل واقعیت است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر