جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

فدراسیون روسیه ممکن است به مأموریت های دیپلماتیک ایالات متحده دستور دهد تا شمار کارمندان خود را به 300 نفر کاهش دهند.

10 دیپلمات امریکایی از روسیه اخراج می‌شوند
© Sputnik / The Ministry of Foreign Affairs of the Russian Federation

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه روسیه گفت، فدراسیون روسیه ممکن است به نمایندگی های دیپلماتیک ایالات متحده دستور دهد شمار کارمندان خود در روسیه را به 300 نفر کاهش دهد.

این وزارتخانه خاطرنشان کرد، که اکنون زمان آن است که ایالات متحده با کنار گذاشتن یک دوره مقابله، تدبیر را نشان دهد.

این وزارت خانه در بیانیه ای در واکنش به تحریم های ایالات متحده امریکا چنین نوشته است: "در غیر این صورت، مجموعه ای از چنین تصمیمات دردناکی برای طرف امریکایی اجرا می شود، برای نمونه، دستور به نمایندگی های دیپلماتیک ایالات متحده برای کاهش تعداد پرسنل در روسیه به 300 نفر. این یک برابری واقعی در مأموریت های دو جانبه در خارج از کشور ایجاد می کند، زیرا تاکنون، هنگام تعیین سهمیه 455 کارمندی امریکا، ما تعداد 155 نفر را که به مأموریت دائمی خود در سازمان ملل در نیویورک فرستاده ایم نیز می شماریم، اما این اصلاً یک مأموریت دو طرفه نیست".

یادآوری می کنیم، که در 15 اپریل ایالات متحده امریکا تحریم های جدیدی را در برابر روسیه اعمال کرد، که 32 فرد و انجمن را زیر قرار داد. این تحریم ها همچنین انستیتوت مالی ایالات متحده امریکا را از خرید اوراق قرضه دولت روسیه در هنگام جا به جایی نخستین پس از 14 جون منع می کند. افزون بر این، واشنگتن اعلام کرده است، که 10 دیپلمات روسیه را از این کشور بیرون می کند. همانطور که توسط وزارت امور خارجه روسیه اعلام شد، دوره تحریم های ایالات متحده منافع مردم دو کشور را برآورده نمی کند.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر