جهان
دریافت لینک کوتاه
110
ما را در دنبال کنید

سیاستمدار مشهور کوبایی اعلام کرد، که از سمت دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست این کشور کناره گیری می کند. 

رائول کاسترو رئیس شورای دولتی کیوبا
© AFP 2021 / Yamil Lage

به گزارش اسپوتنیک، رسانه های امریکای لاتین نوشته اند، که رائول کاسترو سیاستمدار مشهور کوبایی اعلام کرده است، که سمت دبیر نخست کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا کناره گیری می کند. 

بر پایه داده های این رسانه ها، کاسترو در جریان سخنرانی خود توضیح داد، که مدیریت حزب را به نسل جوان واگذار خواهد کرد. گزارش ها حاکی از آن است که کاسترو سرانجام آخر هفته به عنوان رئیس حزب کمونیست کوبا کناره گیری خواهد کرد.

بنابراین، برای اولین بار در 60 سال گذشته، نمایندگان سلسله کاسترو مناصب رهبری در حزب را اشغال نخواهند کرد.

برادر بزرگ رائول کاسترو، فیدل کاسترو انقلابی و سیاستمدار مشهور کوبایی، در سال 1959 به قدرت رسید. وی به دلایل بهداشتی در سال 2006 انجام وظایف را در همه پست های خود به هم رزم و برادر خود رائول تحویل داد.

در سال 2011، رائول کاسترو رسماً به عنوان دبیر اول کمیته مرکزی حزب کمونیست کوبا انتخاب شد و سپس، در سال 2016، برای بار دوم انتخاب شد.

هشتمین کنگره حزب تا 19 اپریل برای 4 روز ادامه دارد. روز دوشنبه پست کاسترو به جانشین وی می رسد. انتظار می رود که رئیس جمهور فعلی کشور ، میگل دیاز- کانل، به ریاست این حزب برسد.

به گفته ناظران، کاسترو حتی پس از ترک پست خود نفوذ قابل توجهی را در نخبگان سیاسی کوبا حفظ خواهد کرد.

رائول کاسترو در حالی که همچنان رهبر حزب کمونیست این کشور بود، از سمت های رئیس شورای دولتی و شورای وزیران کوبا در سال 2018 استعفا داد. پیش از این، وی قصد خود را برای ترک این پست در سال 2021 اعلام کرده بود.

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر