جهان
دریافت لینک کوتاه
0 21
ما را در دنبال کنید

سناتور روس بدین باور است که رهبر روسیه در برابر فشار از سوی امریکا تسلیم نخواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک، الکسی پوشکوف، سناتور روس می گوید که دیدار روسای جمهوری امریکا و روسیه بهترین چشم انداز ندارد و واضح نیست که چی فواید را می‌تواند داشته باشد.

او به گفته یکی از اعضای شورای فدراسیون، در تاریخ روابط میان مسکو و واشنگتن، اجلاس موفق و بی طرف و حتی ناموفق برگزار شده است، از جمله مذاکرات وین در سال 1961 میان خروشچف و کندی که منجر به بحران موشکی کوبا شد. او تاکید کرد در این مذاکرات در رهبر راضی نبودن و حتی به زبان مشترک نیز دست نیافتند.

این سناتور روس می افزاید که اگر چه میان آنان بیزاری وجود نداشت، چنانچه که بایدن حالا این را به طور آشکار تجربه می‌کند.

او تاکید کرد که در این دیدار بایدن تلاش خواهد کرد که از موضع قدرت با رئیس جمهور روسیه سخنرانی کند.

آقای پوشکوف تاکید دارد از بروز "نسخه جدید بحران موشکی کوبا" بر سر اوکراین رهبر امریکا باید از چنین اقدامات باید کنارهگیری کند.

او اظهار داشت: "بایدن را اکنون این یادداشت ها را می لغزد، هیچ مشکل پیش نخواهد آمد، پوتین در برابر فشار تسلیم نخواهد شد. تلاش های ناموفق اوباما برای فشار بر پوتین بخاطر سوریه در سال 2013 در لوخ ارن در آخرین اجلاس گروه هفت به یاد داشته باشید. اگر بایدن همین مسیر را دنبال کند، اجلاس موفقانه نخواهد بود و می‌تواند به شکست مواجه شود".

قابل ذکر است که روز سه شنبه، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در یک صحبت تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیشنهاد یک نشست رو در رو در قلمرو بی طرف در هفته‌های نزدیک داده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر