15:07 28 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان گفت که تصمیم به تعویق انداختن کنفرانس صلح استانبول در مورد افغانستان به دلیل عدم توافق طرفین در مورد دستور کار مشترک، قابل پیش بینی بود.

به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان و مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه این کشور گفت که تصمیم به تعویق انداختن کنفرانس صلح استانبول در مورد افغانستان به دلیل عدم توافق طرفین در مورد دستور کار مشترک، قابل پیش بینی بود.   

کابلوف گفت: "انتظار میرفت که این نشست این به تعویق بیفتد، زیرا مشاهده می شد که تاکنون مواضع جنبش طالبان و طرف گسترده تر، شامل دولت افغانستان، شورای عالی مصالحه ملی و تعدادی از سیاستمداران این کشور، باهم نزدیک نیست".

وی افزود: "در چنین شرایط، بدون موجودیت برنامه های مشترک، مسلماً چنین نشست بی معنی به نظر می رسد".

از سوی هم کابلوف افزود که طرف روسی دعوت رسمی برای شرکت در کنفرانس استانبول را دریافت کرده است.

گفتنی است که گروه تندرو طالبان در تاریخ 13 اپریل اعلام کردند که تا زمانی که همه نیروهای خارجی از افغانستان خارج نشوند، در هیچ کنفرانسی شرکت نخواهند کرد.

پیش از این کانال تلویزیونی الجزیره به اشاره  به یک منبع در شورای عالی آشتی ملی افغانستان، کنفرانس افغانستان در استانبول خبر داد که به دلیل امتناع نمایندگان گروه افراطی طالبان از شرکت در آن، به تاریخ دیگری موکول شد.   

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر