15:46 28 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

یک روزنامه آمریکایی در گزارشی نوشته است که گارد ملی آمریکا در کالیفرنیا به کارگیری جنگنده‌ها برای سرکوب ناآرامی‌های احتمالی را مورد ارزیابی قرار داده است.

به گزارش اسپوتنیک، روزنامه Los Angeles Times به نقل از منابع خود می‌نویسد، گارد ملی آمریکا در کالیفرنیا احتمال استفاده از هواپیمای جنگنده برای سرکوب ناآرامی های احتمالی را به دلیل محدودیت های اعمال شده بر ویروس کرونا فراهم کرده  بود.

درمارچ سال گذشته، گارد دستوراتی را برای آماده باش F-15C برای مأموریت داخلی احتمالی دریافت کرد.

طبق اطلاعات دریافت شده، جزئیات عملیات پیشنهادی در این فرمان مشخص نشده است، اما طبق گفته گارد ملی، این جنگنده می تواند برای ترساندن و پراکنده کردن معترضین مورد استفاده قرار گیرد و بر روی آنها در حداقل ارتفاع پرواز کند.

خاطرنشان می شود که این روش قبلاً در مناطق جنگی عراق و افغانستان مورد استفاده قرار گرفته است.

یکی از منابع گفت: "این دستور باعث شرمساری ارتش ما می‌شد ... گویا اینکه ما غیرنظامیان را تهدید می کردیم."

طبق اطلاعات موجود ، این بخشنامه ها به صورت شفاهی یا پیامکی ارسال می شدند و نه با دستورالعمل كتبی رسمی ، كه فقط ترس ارتش را افزایش می داد.

طبق اطلاعات موجود، این بخشنامه ها به صورت شفاهی یا پیامکی ارسال می شدند و نه با دستورالعمل کتبی رسمی، که فقط تردید ارتش را افزایش می داد.

با این حال نماینده گارد ملی کالیفرنیا اطلاعات مربوط به برنامه های استفاده از F-15C برای سرکوب شورش ها را تکذیب کرد.

وی به روزنامه لس آنجلس تایمز گفت: "ما از هواپیماهای خود برای ترساندن غیرنظامیان استفاده نمی کنیم."

منابعی برای تایمز تأکید کردند که اگرچه دستور استفاده از هواپیما هرگز دریافت نشده است ، اما احتمال چنین تصمیمی گارد ملی را نگران کرده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر