جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

در ادلب تشدید تحریکات فعالیت های تروریستی مشاهده می شود.

به گزارش اسپوتنیک، الکساندر کارپوف معاون رئیس مرکز آشتی طرفهای درگیر در سوریه اعلام کرد که در جنوب –غرب ادلب، تروریست ها به فعالیت خود شدت بخشیده‌اند که می تواند گواه آماده‌سازی تحریکات مسلحانه باشد.

وی در ادامه افزود:« در ادلب سوریه، گروه های مسلحانه غیرقانونی به فعالیت خود برای آغاز عملیات مسلحانه با نیروهای دولتی سوریه شدت بخشیدند و تا 300 تروریست و 10 خودرو مجهز به  ماشیندارهای سنگین و سیستم آتشباری – پرتاب موشکی چندگانه به جنوب –غرب ادلب اعزام شدند.

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 جنوری 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه) که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر