جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه از قرار دادن ایالات متحده در لیست کشورهای غیر دوست روسیه خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت، که لیست کشورهای غیر دوست روسیه، که سفارتخانه های آنها از استخدام شهروندان روسی منع خواهد شد، اکنون در حال شکل گیری است، اما ایالات متحده مطمئناً در آن قرار خواهد گرفت.

به گفته وی، شکل گیری این لیست بر اساس فرمان مربوط به ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه آغاز شده که شامل شماری از اقدامات برای اجرای قوانین موجود است.

زاخارووا گفت: و این کشورهای غیر دوستانه چه کسانی هستند؟ همانطور که می فهمیم، کل ماجرا با دور دیگری از اقدامات غیر دوستانه ایالات متحده آغاز شد.

با این حال، وی کشورهای دیگری را که ممکن است در این لیست گنجانده شود، نشان نداد. لیست کامل آنها بعداً منتشر خواهد شد.

یادآوری می کنیم، که ولادیمیر پوتین در 23 اپریل فرمانی را درباره اعمال اقدامات تأثیرگذاری بر اقدامات غیر دوستانه کشورهای خارجی امضا کرد. طبق این سند، دولت باید لیستی از کشورهای غیر دوست را که درباره آنها اقدامات مناسب نفوذی اعمال خواهد شد، تعیین کند.

به ویژه، روسیه انعقاد توافق نامه خود را به مأموریت های دیپلماتیک، دفاتر کنسولی و دفاتر دولتی محدود خواهد کرد. تعداد دقیق توسط دولت روسیه تعیین می شود، در صورت لزوم، مقامات می توانند منع كامل این اقدامات را تعیین كنند. در عین حال، قراردادهایی که پیش از لازم الاجرا شدن این مصوبه منعقد شده اند و تعداد آنها بیش از آن است که توسط دولت روسیه تعیین شده است، منوط به فسخ می شوند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر