جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در امور افغانستان گفت که مسکو در پس زمینه کاهش برخی از کارمندان سفارت آمریکا در کابل، قصد ندارد تعداد مأموریت دیپلماتیک خود را در این کشور کاهش دهد.

به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف، نماینده ویژه ولادیمیر پوتین در امور افغانستان و رئیس اداره دوم آسیای وزارت خارجه روسیه امروز چهارشنبه (8 ثور)، گفت: "مسکو در پس زمینه کاهش برخی از کارمندان سفارت از سوی آمریکایی ها از افغانستان و هشدار در مورد بدتر شدن اوضاع در این کشور، قصد ندارد تعداد مأموریت دیپلماتیک خود را در این کشور کاهش دهد".   

کابلوف گفت: "بسیاری از سفارتخانه ها کارمندان خود راکاهش می دهند، سفارت آمریکا کارمندان خود را کاهش می دهد. ما چنین برنامه ای نداریم".

پیش از این در 27 اپریل، ایالات متحده، در آستانه آغاز خروج احتمالی نیروهای نظامی، به برخی از کارمندان دولت خود دستور داد تا سفارت در کابل را ترک کنند.

بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا به دیپلمات ها و سایر کارمندان اشاره دارد که وزارت امور خارجه مشخص نمی کند که کدام قسمت از مقامات در کابل تحت زیر این امر قرار خواهد گرفت.

در این پیام، به موازات این امر، واشنگتن "با توجه به ادامه سطح بالای خطر در افغانستان"، به شهروندان خود که مایل به ترک کشور هستند توصیه می کند، این کار را انجام دهند..

خروج نیروهای آمریکایی از اول ماه مه آغاز خواهد شد، اگرچه پیش از این ، طبق توافق صورت گرفته در دوحه با طالبان ، واشنگتن متعهد شد که آن را تا آن تاریخ تکمیل کند.

گفتنی است که در افغانستان  درگیری بین نیروهای دولتی و طالبان ادامه دارد، آنها مناطق قابل توجهی را در مناطق روستایی تصرف کرده و علیه شهرهای بزرگ حمله می کنند. نیروهای دفاع ملی و امنیتی در حال انجام عملیات مشترک ضد تروریسم در سراسر کشور هستند. گفتگوهای صلح در پایتخت قطر در تاریخ 12 سپتامبر سال 2020 بین دولت افغانستان و طالبان تندرو آغاز شده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر