13:07 02 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

لوک داون اعلام شده توسط طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه به دلیل وضعیت ویروس کرونا، ساعت 19.00 روز پنجشنبه آغاز شد و تا ساعت 5:00 ادامه خواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک، در اول مارچ، اردوغان از کاهش اقدامات ضد اپیدمی خبر داد. ولایات ترکیه از لحاظ شیوع ویروس کرونا به چهار دسته طبقه بندی شده اند که عبارت اند از خطر کم، متوسط​​، زیاد و بسیار زیاد. در دو سطر اول، قانون منع رفت و آمد در روزهای آخر هفته به طور کامل لغو شد، در سه کافی و رستورانت اول افتتاح شد، آنها از ساعت 7.00 تا 19.00 اجازه پذیرایی از مشتریان را داشتند، مشروط به این که بیش از 50% باشد.

پس از آن، ترکیه با افزایش شدیدی در تکثر روزانه موارد COVID-19 روبرو شد، از اوایل مارچ تا اواسط اپریل شش برابر افزایش یافت و مقامات ترکیه مجدداً مجبور به بازگرداندن محدودیت ها شدند.

در 58 ولایت از 81 ولایت ترکیه، از جمله استانبول، انقره، آنتالیا، موگلا، در اخیر ماه مارچ - از جمعه 9 شب تا دوشنبه 5 صبح، قانون منع رفت و آمد در آخر هفته برقرار شد. علاوه بر این، در ماه مبارک رمضان مسلمانان، از 13 اپریل تا 12 می، کافی ها و رستورانت ها در سراسر کشور فقط در حالت تحویل و بردن باز هستند. اردوغان بعداً از تشدید اقدامات محدودکننده، به ویژه محدودیت ترافیک در مسافت های طولانی و افزایش مدت زمان منع رفت و آمد روزانه خبر داد.

افزایش روزانه میزان شناسایی شده در 16 اپریل در ترکیه حداکثر از ابتدای شیوع همه گیری را نشان داد، بالغ بر 63،082 مورد ، در 21 اپریل، حداکثر مرگ و میر در روز ثبت شد - 362 ، در روزهای بعد افزایش روزانه کاهش یافت تقریباً یک و نیم بار نزدیک به حداکثر تعداد مرگ و میر. به دلیل اوضاع اپیدمیولوژیک شدید در ترکیه، روسیه از 15 اپریل تا 1 جون ترافیک هوایی با این کشور را محدود کرده است.

روز دوشنبه، اردوغان در پایان جلسه کابینه سخنرانی کرد، لوک داون کامل در کشور را از ساعت 19:00 در تاریخ 29 اپریل تا 05:00 در 17 می اعلام کرد. همه سازمانها و مؤسسات فعالیت خود را متوقف می کنند، به استثنای سازمان های منتشر شده توسط بخشنامه وزارت امور داخله. هر نوع آموزش فقط با مکاتبه انجام می شود. سفرهای درون شهری تنها پس از گرفتن مجوز از مقامات مجاز است. ریزرف هوتل از محدودیت های سفر بین شهری نیز مستثنی نیست. سیاحین خارجی شامل مقررات منع رفت و آمد نیستند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر