02:21 15 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 03
ما را در دنبال کنید

سخنگوی کاخ سفید تاکید دارد که دولت بایدن به این اصل متعهد است كه درهای ناتو به روی کسانی كه خواهان پیوستن به ناتو هستند و به تعهدات عضویت خود عمل می كنند و به ارتقا امنیت اروپا - آتلانتیك كمک می كنند، باز خواهد ماند

به گزارش اسپوتنیک، کارین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگاران در مورد احتمال پیوستن اوکراین به این اتحادیه اظهار داشت که دولت جو بایدن، رئیس جمهور امریکا معتقد است که درهای ناتو باید باز باشد.

ژان پیر در جریان نشست خبری گفت: "دولت بایدن به این اصل متعهد است كه درهای ناتو به روی کسانی كه خواهان پیوستن به ناتو هستند و به تعهدات عضویت خود عمل می كنند و به ارتقا امنیت اروپا - آتلانتیك كمک می كنند، باز خواهد ماند".

وی به پرسش روزنامه نگاری در مورد اینکه آیا این بدان معناست که ایالات متحده از آرزوهای اوکراین برای عضویت در اتحاد آتلانتیک شمالی حمایت می کند، پاسخ مثبت داد.

پارلمان اوکراین در دسامبر 2014 با اصلاح دو قانون، وضعیت عدم تعهد دولت را کنار گذاشت. در جون 2016، اصلاحات دیگری به تصویب رسید که عضویت در ناتو را به عنوان هدف سیاست خارجی این کشور تعریف می کند. در فبروی 2019، پارلمان اوکراین با ایجاد اصلاحاتی در قانون اساسی، مسیر کشور را به سمت اتحادیه اروپا و ناتو تضمین کرد. اوکراین به ششمین کشوری تبدیل شده است که وضعیت شریک پیشرفته ناتو را دریافت می کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر