17:04 05 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور روسیه بر مقبره سرباز گمنام در باغ الکساندر در مسکو اکلیل گل گذاشت.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و امامعلی رحمان، رئیس‌جمهور تاجیکستان، امروز به احترام و یادبود از قربانیان جنگ علیه اشغالگران فاشیست پای بنای یادبود از آنها گل گذاشتند.

به طور سنتی، پس از رژه، رئیس‌جمهور روسیه از میدان به سمت باغ الكساندر قدم می زند، جایی كه سربازان هنگ ریاست جمهوری در طول مراسم از طرف رئیس دولت در کنار شعله ابدی تاج گلی را قرار داده اند.

خاکستر یک سرباز ناشناخته اتحاد جماهیر شوروی از یک گور دسته جمعی در منطقه مسکو در یک مراسم رسمی به باغ الکساندر در سال 1966 منتقل شد و دوباره به خاک سپرده شد. سال بعد، یک یادبود در اینجا افتتاح شد، که عنصر اصلی آن شعله ابدی و همچنین اسامی شهرهای قهرمان: لنینگراد، کیف، مینسک، استالینگراد، سواستوپل، اودسا، کرچ، نووروسییسک، قلعه برست، تولا، مورمانسک و اسمولنسک بود.

این رژه در میدان سرخ مسکو به مناسبت هفتاد و ششمین سالروز پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم برگزار می شود و انتظار می‌رود با نمایش بیش از 12 هزار نیرو، بیش از 190 قطعه ادوات نظامی شامل سکوی پرتاب راکت بالستیک قاره‌پیما و پرواز حدود 80 طیارۀ نظامی همراه باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر