17:10 23 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 61
ما را در دنبال کنید

رژه نظامی روز یکشنبه (9 می) در میدان سرخ مسکو به مناسبت بزرگداشت هفتاد و ششمین سالگرد پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ بزرگ میهنی برگزار، جایی که در آن از جدیدترین تجهیزات نظامی ارتش روسیه رونمایی شد.

به گزارش اسپوتنیک، ویکتور موراخوفسکی، عضو شورای متخصص هیئت مدیره کمیسیون نظامی-صنعتی روسیه گفت که اصلی‌ترین تجهیزات نظامی جدید کشور در رژه پیروزی در مسکو، موترهای زرهی دفاع هوایی از پلتفرم «تایفون» و وسایل نقلیه دیگری که مجهز به ماژول های فنی بودند.

آقای موراخوفسکی گفت: برای اولین بار از توپخانه‌های ضد هوایی «تایفون» روی موترهای زره‌پوش در رژه پیروزی در میدان سرخ رونمایی شد، اگرچه از نظر ظاهری تفاوت کمی با تجهیزات که تماشاگران دیده‌اند دارند، ماشین جدید است، اما تفاوت‌های آن در داخل، زره‌پوش پوشیده شده است.

با این حال این کارشناس نظامی متذکر شد که نکته اصلی این است که همه این تجهیزات جدید به صورت سری تولید شده و به به ارتش تحویل داده شده است.

با این حال این کارشناس نظامی متذکر شد که نکته اصلی این است که همه این تجهیزات جدید به صورت سری تولید شده و به نیروها تحویل داده شده است.

وی افزود: ما چندین سال است که در رژه‌ها نمونه‌هایی را نشان می‌دهیم، اما هنوز به‌طور سری تولید نشده اند. آنها یا در نسخه‌های جداگانه هستند یا در عملیات نظامی آزمایشی قرار دارند.

این رژه در میدان سرخ مسکو به مناسبت هفتاد و ششمین سالروز پیروزی اتحاد جماهیر شوروی بر آلمان نازی در جنگ جهانی دوم برگزار می شود و انتظار می‌رود با نمایش بیش از 12 هزار نیرو، بیش از 190 قطعه ادوات نظامی شامل سکوی پرتاب راکت بالستیک قاره‌پیما و پرواز حدود 80 طیارۀ نظامی همراه باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر