18:19 22 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

درچند ساعت گذشته درپی شلیک بیش از 200 راکت حماس و حمله تلافی‌جویانه اسرائیل، 24 نفر در غزه کشته شدند

به گزارش اسپوتنیک، در طی شب گذشته و چند ساعات اولیه صبح امروز،  بیش از 200 راکت از غزه به سوی مناطق مختلف اسرائیل شلیک شده است. برخی از موشکها در خاک نوار غزه سقوط کردند. در اثر اصابت یک یک از موشک ها به ساختمان مسکونی در اشکلون هفت تن  کشته شد.

با وجود استفاده از موشک های A120 که قادر به نابودی اهداف در شعاع 120 کیلومتری بودند ، هیچ گلوله ای به مناطق در تل آویو اصابت نکرد. تاکنون وظیفه اصلی حماس بارگیری مجدد گنبد آهنین است.

 درپی شلیک، از جمله اورشلیم، ارتش اسرائیل به حماس هشدار داد همه گزینه‌ها را علیه این گروه شبه نظامی روی میز دارد.

در این حمله‌ها علاوه بر کشته شدن اعضای حماس، چند پایگاه پرتاب راکت، پست نظامی و تونل این گروه شبه نظامی نیز منهدم شدند.

ارتش اسرائیل نیز  عملیات« محافط دیوارها» را آغاز کرد و بیش از 130 هدف را نابود کرد. چند ساختمان و موتر در مناطق مختلف اسرائیل مورد اصابت قرار گرفتند و دو نفر زخمی شدند.

حماس روز دوشنبه به اسرائیل هشدار داده بود در پاسخ به درگیری‌های اورشلیم، به اسرائیل حمله خواهد کرد و در ساعت شش عصر به وقت محلی این حمله‌ها را آغاز کرد.

دوشنبه شب به وقت محلی، سخنگوی حماس هشدار داد اگر نیروهای پلیس اسرائیل از حرم شریف خارج نشوند، یک دور حمله شدید را علیه اسرائیل به راه خواهد انداخت.

حدود دو ساعت بعد، سخنگوی حماس اعلام کرد طرح حمله را لغو کرده، زیرا پلیس اسرائیل به این اولتیماتوم توجه کرده و از حرم شریف خارج شده است. با این حال، ارتش اسرائیل درباره دلیل خروج نیروهای پلیس اظهارنظری نکرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر