04:39 20 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

رادیو اردوی اسرائیل اعلام کرد که تعداد تلفات "بزرگترین" حمله راکتی لوای القدس و القسام به عسقلان و اسدود با دو کشته و بیش از 60 زخمی افزایش یافت.

به گزارش اسپوتنیک، رادیوی اسرائیل از کشته شدن 2 شهروند و زخمی شدن بیش از 60 تن اسرائیلی در اثر حملات راکتی به دو شهر عسقلان و اسدود خبر دادند که 20 تن آنها به شفاخانه برزیلای منتقل شدند.

روزنامه یدیعوت آحارونوت نیز نوشته است که حداقل هشت حمله به منازل و تاسیسات در اسدود و عسقلان در نتیجه پرتاب راکت‌ها صورت گرفت که ویرانی های را بر جای گذاشته، خساراتی را به وسایل نقلیه وارد کرد و موجب آتش سوزی‌ها شد.

به نوشته این روزنامه، عسقلان واقع در جنوب اراضی اشغالی اولین مورد کشته‌های اسرائیلی در عملیات "نگهبان دیوارها" را که اسرائیلی‌ها روی عملیات خود در غزه گذاشته‌اند، ثبت کرد.

همچنین در این رابطه لوای القدس، شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد: راکت های که با آن عسقلان را هدف گرفتیم و منجر به کشته شدن دو اسرائیلی‌ شد از نوع "بدر3" بود.

القدس افزود، این راکت‌ها از قدرت ویران‌کنندگی بسیار برخودار هستند.

جنبش حماس نیز اعلام کرد، 137 راکت را در عرض پنج دقیقه به عسقلان و اسدود و شهرک‌های اطراف آن در منطقه هم‌جوار غزه معروف به "غلاف غزه" پرتاب کرد.

سایت‌های شهرک‌نشینان نیز به شلیک ده‌ها موشک به عسقلان و اسدود اذعان کردند.

خبرنگار اسرائیلی درباره وضعیت عسقلان گفت: وارد عسقلان شدم از وحشت آنچه می‌دیدم گریه‌ام گرفت. باور نمی‌کردم موترها در آتش می‌سوزند و دود از هر خانه‌ای به هوا بلند شده و شهر عسقلان تبدیل به "شهر رعب و وحشت" شده است.

رادیو اسرائیل نیز مدعی شد، یک راکت به شفاخانه برزیلای در عسقلان اصابت و خساراتی را به آن وارد کرده است.

براساس گزارش رسانه‌های عبری همچنان دستگاه های آلارم خطر در شهرهای عسقلان، زکیم، ایاد مردخای و کرمیا به صدا درآمده‌اند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر