22:54 20 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

خبرگزاری رویترز گزارش داد که افزون بر 100 مقام پیشین جمهوری‌خواه و ضدترامپ قرار است نامه‌ای را امضا کنند که در آن تهدید شده اگر حزب متبوعشان دست از حمایت از دونالد ترامپ نکشد، یک حزب سوم را تشکیل خواهند داد.

به گزارش اسپوتنیک، این مقام‌های پیشین فردا (پنجشنبه 23 ثور) با امضای نامه‌ای تهدید خواهند کرد که اگر حزب جمهوری‌خواه تغییر مسیر ندهد، یک حزب دیگر را تشکیل خواهند داد.

در میان امضاکنندگان این نامه اسامی فرمانداران، اعضای کنگره، سفیران، وزیران، نمایندگان ایالتی و سران حزب جمهوری‌خواه دیده می‌شود.

طبق گزارش، این جمهوری‌خواهان، ناراضی از آنکه فرمان حزب جمهوری‌خواه در دست ترامپ رئیس‌جمهور سابق است، معتقدند که وی هنوز مدعی است که پیروزی در انتخابات 2020 را از وی ربوده‌اند.

امضاکنندگان این نامه نخستین بار در ماه فبروری و پس از حمله هواداران ترامپ به ساختمان کنگره تهدید کرده بودند که از حزب جمهوری‌خواه جدا خواهند شد.

انتظار می‌رود که جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان امریکا امروز رأی به برکناری لیز چنی از مقام سوم رهبری حزب دهند. لیز چنی دختر دیک چنی (معاون جورج بوش رئیس‌جمهور پیشین امریکا) هنوز از ادعاهای انتخاباتی ترامپ حمایت نکرده و پس از شورش در کاپیتول (حمله به کنگره امریکا) با دومین استیضاح او موافقت کرد.

با این وجود به نظر نمی‌رسد که این گروه از جمهوری‌خواهان ناراضی بتوانند دیگر هم‌حزبی‌های خود را به جدایی ترغیب کنند. حتی لیز چنی هم با تشکیل حزب سوم مخالفت کرده و آن را به سود حزب دموکرات می‌داند.

سخنگوی ترامپ در واکنش به خبر انتشار قریب‌الوقوع این نامه گفت: این بی‌عرضه‌ها زمانی که به جو بایدن رأی دادند از حزب جمهوری‌خواه جدا شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر