17:35 22 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

 خوردن توت زمینی می تواند خطر دچار شدن به شماری از بیماری ها از آن میان سرطان را کاهش بدهد. 

به گزارش اسپوتنیک، میخائیل گینزبورک یک پزشک روسی گفت، که مصرف توت زمینی باعث کاهش خطر دچار شدن به سرطان و سکته مغزی می شود.

وی گفت، که سرطان اغلب به عنوان واکنش به التهاب سستی بروز می کند.

وی در ادامه افزود:« توت زمینی میوه ای است که به مبارزه با این فرایند کمک می کند و خطر رشد غدد جدید را کاهش می دهد. توت فرنگی حاوی موادی است که مانع از رشد رگ های جدید می شود که آن را «عامل توقف رگ‌زایی» می نامند».

آنتی اکسیدان های موجود در توت فرنگی و همچنین پتاسیم بالای درون توت زمینی باعث کاهش خطر لخته های خون خطرناک در مغز که باعث سکته مغزی می شوند، کمک می نمایند.

ویژگی های توت زمینی بی پایان است. با خوردن خوراکی های گیاهی، خطر بیماری های قلبی، دیابت و سرطان کاهش می یابد. همچنین مصرف مقادیر بالای میوه و سبزیجات برای سلامت پوست و مو، افزایش انرژی و کاهش وزن مفید می باشد.

این میوه مغذی و پرفایده چربی خوب خون را افزایش داده، برای فشار خون بالا مفید است و به شما برای محافظت در برابر سرطان کمک می نماید. این میوه جزو 20 میوه پر از آنتی اکسیدان بوده و منبعی خوب برای تامین پتاسیم و کلسیم می باشد. تنها 8 عدد توت زمینی، ویتامین C ای بیشتر از 1 مالته دارند. در ادامه به بررسی خواص توت فرنگی و فواید این میوه خوشمزه و پرطرفدار می پردازیم.

مصرف منظم آنتوسیانین نوعی فلانوئید که در خانواده توت ها موجود است، خطر حمله قلبی را تا 32 درصد در زنان جوان و میانسال کاهش میدهد. همچنین کوئرستین، نوعی دیگری فلانوئید که در توت زمینی موجود است، یک ضدالتهاب طبیعی بوده و تصلب شریان را کاهش داده و در تحقیقاتی که برروی حیوان ها انجام شد، آسیب ناشی از کلسترول بد خون (LDL) را کاهش داد.

همچنین ممکن است کوئرستین خواص ضدسرطانی نیز داشته باشد، با اینحال تحقیق بیشتری در اینباره لازم می باشد. نه تنها پتاسیم و فیبر موجود در توت زمینی برای قلب مفید است، بلکه تحقیقات نشان داده است که توت زمینی باعث کاهش نوعی آمینواسید که به لایه داخلی رگ ها آسیب می رساند، می شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر