11:53 15 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

بورل: مسئول سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا توانایی حل اختلاف بین اسرائیل و فلسطین را ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی و امنیت اتحادیه اروپا طی نشستی در مرکز تحقیقاتی اِلکانو (Real Instituto Elcano) گفت: اتحادیه اروپا توانایی حل اختلاف بین اسرائیل و فلسطین را ندارد.

بورل در این نشست درباره تحولات اخیر در فلسطین اظهار داشت: فراخوان پایان تنش، درگیری‌ها و قتل غیرنظامیان هستیم، ولی تنها کسی که توانایی حل این مسئله را دارد، امریکا است. اتحادیه اروپا مدت زیادی است که توانایی انجام این امر را ندارد.

وی درحالی که به عدم توانایی اتحادیه اروپا درباره تحولات در خاورمیانه اعتراف کرد، اظهار داشت هرچند که موضع رسمی سازمان ملل و اتحادیه اروپا مبنی بر راه‌حل دو دولتی است، تحقق این راه‌حل هر روز سخت‌تر می‌شود.

جوزف بورل از اتحادیه اروپا خواست تا به حمایت اقتصادی و انسانی خود از فلسطین ادامه دهد. وی افزود: قابل ذک است که مردم فلسطین از روز هفتم ماه می در اعتراض به تصمیم اسرائيل برای اخراج چند تن از ساکنان محله شیخ جراح در بیت‌المقدس شرقی دست به تظاهرات زدند که با خشونت پولیس اسرائیل مواجه شدند.

این تنشها طی روزهای گذشته افزایش یافته و مردم فلسطین در شهر غزه نیز به این اعتراضات پیوستند.

ارتش اسرائیل نیمه شب دوشنبه گذشته اعلام کرد که عملیات ایذایی «نگهبان دیوارها» را در غزه آغاز کرده است.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرده بود که حمله هوایی به غزه ترتیب شده و تعداد زیادی راکت‌ از غزه به جنوب اسرائیل پرتاب گردیده است.

خبرگزاري آناتولي اخبار خود از طريق سامانه مدیریت خبر (HAS) براي مشترکین رسانه‌ای ارسال و فقط بخشي از آنها را خلاصه و در وبسايت خود منتشر ميكند. بنابراين براي دريافت اخبار كامل ما، لطفا تماس گرفته و مشترك شويد!

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر