11:48 27 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

شاه اردن در واکنش به رویدادهای پسین فلسطین، درباره حل نشدن فراگیر و عادلانه منازعه فلسطینی-اسرائیلی هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، عبدالله دوم شاه اردن تأکید کرد، که تجاوزات اسرائیل علیه فلسطینیان، تهدیدی برای امنیت است و به افراطی‌گری و تنفر دامن می‌زند.

عبدالله دوم در سخنانی در اجلاس «نداء کریستچرچ» که از طریق ویدئوکنفرانس برای بررسی مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری بین‌المللی برگزار شد، درباره حل نشدن فراگیر و عادلانه منازعه فلسطینی-اسرائیلی به منظور پایان دادن به اشغالگری و دستیابی فلسطینیان به حقوق مشروع خود هشدار داد.

او گفت، که تجاوزات خطرناک اسرائیل علیه مسجدالأقصی و فلسطینیان ساکن قدس، تهدیدی برای ثبات و امنیت است و باعث تقویت افراطی‌گری و تنفر می‌شود.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، شاه اردن تصریح کرد، که «نبودن عدالت و افق سیاسی باعث تقویت آتش افراطی‌گری می‌شود و تروریست‌ها از احساس بی‌عدالتی برای جذب هواداران در صفوف خود بهره می‌برند».

شاه اردن همچنین درباره گسترش خطر جهانی افراطی‌گری و تروریسم در سایه پیآمدهای اقتصادی، انسانی و اجتماعی اعمال محدودیت‌های مربوط به مبارزه با شیوع کرونا هشدار داد.

درگیری‌های اخیر در فلسطین پس از آن شروع شد که نظامیان و شهرک‌نشینان اسرائیلی اخیرا با حمله به نمازگزاران فلسطینی در مسجدالأقصی و قدس، بشدت آن‌ها را مورد ضرب و شتم قرار داده و باعث شعله‌ور شدن خشم فلسطینیان شدند.

اوضاع در مرز اسرائیل و نوار غزه فلسطین در شامگاه 10 می بالا گرفت. ارتش اسرائیل گفت: از زمان شروع تشدید در عصر جمعه، حدود 2000 موشک از نوار غزه به داخل خاک اسرائیل شلیک شده است. طبق آخرین اطلاعات، هفت غیرنظامی و یک سرباز در اسرائیل کشته شدند. اسرائیل همچنین صدها حمله در نوار غزه انجام داده است. براساس وزارت بهداشت فلسطین، 126 فلسطینی بر اثر گلوله باران اسرائیل کشته و بیش از 950 نفر زخمی شدند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر