07:36 26 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

ثروت ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت‌های «تسلا» و «اسپیس اکس» از هفته گذشته پس از آنکه او در برنامه طنز اعتراف کرد به «سندرم آسپرگر» مبتلا است ، بیش از 20 میلیارد دالر کاهش داشته است.

به گزارش اسپوتنیک، ایلان ماسک، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سازنده موتر های برقی تسلا از زمان حضور در برنامه زنده "Saturday Night Live" به عنوان مجری مهمان که شنبه گذشته پخش شد، بیش از 20 میلیارد دالر از ثروت خود را از دست داده است.

طبق اطلاعات پیگیری شده توسط مجله فوربسForbes ، ثروت خالص این تاجر از 166 میلیارد دالر به 145.5 میلیارد دالر کاهش یافته است چرا که ارزش سهام تسلا طی هفته گذشته حدود 15 درصد کاهش یافت.

© REUTERS / Hannibal Hanschke

با این وجود، هنوز ایلان ماسک سومین فرد ثروتمند جهان است.

این میلیاردر عجیب و غریب که به ثروتمندترین مجری این برنامه تبدیل شد، در اولین برنامه کمدی خود فاش کرد که "اولین شخصی است که با بیماری سندرم آسپرگر میزبان این برنامه بوده است یا حداقل اولین نفری است که به آن اعتراف کرده است.

«نشانگان آسپرگر» یا «سندرم آسپرگر» نوعی اختلال رشد عصبی است که با مشکلات قابل توجه در ارتباط بین فردی و ارتباط غیرکلامی، مشخص می‌شود، که معمولاً همراه با  علایق و رفتارهای وسواسی و تکراری است. نخستین بار در سال 1944 یک پزشک اتریشی به نام «هانس آسپرگر» با انتشار مقاله‌ای آن را توصیف کرد.

نظراتی که در زمان حضور ماسک در این نمایش مطرح شد به شدت روی بازار ارز دیجیتال تأثیر گذاشت .

چند روز بعد، ماسک اعلام کرد تسلا پذیرش بیت کوین برای خرید وسایل نقلیه یا فروش ارز رمزنگاری شده را تا زمان تبدیل زغال سنگ یا سوخت های فسیلی به "انرژی پایدارتر" برای استخراج بیت کوین، متوقف می کند.

این خبر قیمت بیت کوین را با سقوط 17 درصدی مواجه کرد و آن را به زیر 50 هزار دالر در این هفته رساند.

گزارش شده است که آخرین اقدامات ماسک باعث سردرگمی سرمایه گذاران شده و نوسانات بیشتری را برای سهام تسلا بوجود آورده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر