23:39 18 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ایالات متحده می‌گوید، آمریکا به تلاش برای دستیابی به آتش‌بس دایمی در خاور میانه و حل درگیری های فلسطین – اسرائیل ادامه خواهد داد.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا اخیرا در واکنش به تشدید درگیری‌ها در نوار غزه گفت که دولتش در حال تماس با طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی و برخی شرکای منطقه‌ای جهت دستیابی به آتش بس طولانی مدت است.

بایدن در یک پیام ویدیویی ضبط شده به مناسبت عید سعید فطر گفت: «ما همچنین معتقدیم که فلسطینی‌ها و اسرائیلی‌ها مستحق زندگی مشترک در امنیت، صلح و در سطحی برابر از آزادی، رفاه و دموکراسی هستند».

رئیس جمهوری آمریکا گفت: «ایالات متحده فلسطینی‌ها، اسرائیلی‌ها و دیگر احزاب منطقه را به تلاش برای ایجاد آرامش دائمی سوق خواهد داد».

همزمان با افزایش تنش در سرزمین‌های فلسطینی که روز دوشنبه 27 ثور وارد دومین هفته خود شده است، ارتش اسرائیل تصاویری از مقامات ارشد حماس را منتشر کرده و گفته است که تعدادی از فرماندهان و رهبران ارشد این جنبش اسلامی فلسطینی طی حملات هوایی اخیر اسرائیل به غزه کشته شدند.

رتش اسرائیل سحرگاه و بامداد روز دوشنبه طی سلسله حملات جدید موشکی، مناطق از نوار غزه را هدف قرار داد.

از سوی دیگر گروه‌های مسلح فلسطینی متشکل از حماس و جهاد اسلامی نیز موشک‌های خود را به سوی برخی شهرهای اسرائیلی پرتاب کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر