05:05 24 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

مرکل خواستار راه اندازی Nord Stream 2 بدون در نظر گرفتن تحریم های ایالات متحده شد.

به گزارش اسپوتنیک، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان اظهار داشته است که آلمان به گاز روسیه اشداً نیاز دارد.

صدراعظم آلمان گفت که پروژه Nord Stream 2 علی رغم مخالفت ایالات متحده باید فعال شود. در غیر این صورت، اروپا در آینده نزدیک با مشکلات گاز روبرو خواهد شد.

تقاضای آلمان به گاز در پس زمینه کنار گذاشته شدن تدریجی نیروگاه های زغال سنگ و هستوی در حال افزایش است. همزمان ، ذخایر گاز طبیعی اروپا کاهش می یابد - به گفته کارشناسان، بزرگترین میدان، گرونینگن، واقع در هالند، ممکن است سال آینده کاملا خالی شود.

صادرات گاز روسیه به کشورهای اتحادیه اروپا فقط در سال گذشته یک سوم افزایش یافته است، اما به دلیل زمستان سرد، پر شدن ذخایر گاز به طور جدی کاهش یافته است.

پیتر آلتمایر  رئیس وزارت اقتصاد و انرژی آلمان نیز با مرکل موافق است، وی خاطرنشان کرد که تأمین سوخت آبی منحصراً در صفحه اقتصادی است:

وی افزود که گاز صادر شده از اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی شوروی به آلمان و سپس از روسیه هرگز "سلاحی سیاسی" در روابط بین شرق و غرب نبوده است.

نظر مشابه توسط مشترک رئیس حزب آلمانی "آلترناتیو برای آلمان" تینو کروپالا و صدراعظم ایالت فدرال زاکسن مایکل کرچمر - به نظر آنها، اتمام پروژه نه تنها آلمان را در بخش انرژی، بلکه مشکل صادرات را نیز حل کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر