08:55 20 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به دنبال گفته‌های ایلان ماسک مبنی بر فروش یا احتمال فروش سرمایه‌های بیت کوین شرکت تسلا، ارزش این ارز مجازی کاهش یافت.

به گزارش اسپوتنیک، بزرگترین ارز مجازی دنیا از نظر سرمایه بازار 8  درصد در روز یکشنبه کاهش قیمت داشت که نتیجه گفته‌های الون ماسک مبنی بر فروش یا احتمال فروش سرمایه‌های بیت کوین شرکت تسلا بود.

 مایکل بوری سرمایه دار مشهور، بنیانگذار صندوق پرچین Scion Capital از شرط بندی بزرگ علیه تسلا خبر داد.

بلومبرگ می نویسد، این سرمایه گذار که سقوط اقتصاد ایالات متحده را پیش بینی کرده بود، سهام ایلان  ماسک را به ارزش بیش از نیم میلیارد دالر خریداری کرد.

سرمایه گذار مشهور، یکی از اولین کسانی است که از بحران وام مسکن آمریکا سود می برد. وی در 31 مارچ 2021 گزینه های نزولی بیش از 800 هزار سهام تسلا را خریداری کرد. سرمایه گذاران هنگام کاهش ارزش اوراق بهادار از این گزینه ها سود می برند.

مایکل بوری روز دوشنبه در یک پرونده تنظیم مقررات ، موضع کوتاهی در برابر تسلا به ارزش بیش از نیم میلیارد دالر نشان داد.

براساس پرونده ای که در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آورده شده است ، بوری ، یکی از اولین سرمایه گذاران فراخواننده و سودآور بحران قرضه های رهنی ، تا پایان سه ماهه اول بیش از 800 هزار سهم تسلا برابر به 534 میلیون دالر را خریداری کرده است.

سهام تسلا روز دوشنبه بیش از 4 درصد کاهش یافت و ضررهای ماهانه خود را به بیش از 20 درصد رساند.

تسلا در سال 2021 در بحبوحه کاهش فروش در ماه آپریل  در چین و کمبود قطعات که مانع تولید هم در آمریکا و هم در چین شده است ، متلاطم بوده است.

بوری قبلاً در توئیتی ، كه بعداً آن را حذف كرد ، اشاره كرد كه اعتماد تسلا به اعتبارات نظارتی برای ایجاد سود پرچم قرمز است.

این اولین باری نیست که بوری علیه تسلا شرط می بندد. اندکی قبل بوری حتی به رئیس تسلا، ایلان ماسک ، توصیه کرد بخشی از سهام این شرکت را به منظور جمع آوری سرمایه اضافی بفروشد. مدیر صندوق های تامینی اعتقاد داشت سهام تسلا بسیار زیاد است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر