11:36 27 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور آمریكا گفت فقط در صورتی آماده دیدار با رهبر کوریای شمالی است که وی آماده خلع سلاح هسته ای باشد.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده آمریکا گفت تنها زمانی حاضر به دیدار با کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی است که پیش از هر چیز، طرف مقابل با خلع سلاح هسته‌ای شبه جزیره کوریا موافقت کرده باشد.

 با این حال، وی مدعی شد که مخالفتی با گفتگو میان سئول-پیونگ یانگ ندارد.

بایدن اظهار کرد، مایل به دیدار با کیم جونگ اون در شرایط درست و در صورتی که او با بحث درباره برنامه هسته‌ای خود موافقت کند، است و این که مشاوران او در ابتدا با همتایانشان از کوریای شمالی دیدار کرده‌اند تا برای آن زمینه چینی کنند.

ریس جمهور آمریکا افزود که پیونگ یانگ باید "تعهدات کاهش تنش" قبل از "هرگونه جلسه" را بدهد. برای این دست یابی به این امر، طبق گفته رهبر آمریکا، مذاکرات مقدماتی در سطح پایین تر لازم است.

وی افزود: من آنچه که در مدت گذشته اخیر انجام شده را انجام نخواهم داد؛ من به او همه آن چیزی که به دنبالش است اعم از کسب مشروعیت و رسمیت بین‌المللی و اجازه به رفتن در مسیر کسب جدیت ظاهری نسبت به چیزی که ابدا درباره آن جدیت نداشته، نخواهم داد.

این در حالی است که در همان اوایل آغاز زمامداری، مون جائه این رئیس جمهور کوریای جنوبی، از بایدن خواسته بود که راه و روش دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا را مبنی بر دیدار رو در رو با رهبر کوریای شمالی، ادامه دهد.

از سوی دیگر، برخلاف بایدن، ماه میلادی گذشته، یوشیهید سوگا نخست وزیر جاپان از تمایل خود برای دیدار بی قید و شرط با کیم جونگ اون خبر داد.

با این حال، این‌طور برآورد می‌شود که لحن کلی بایدن نسبت به پیونگ یانگ در مقایسه با اوایل دوره زمامداری، نرم‌تر شده است که این می‌تواند تاحدی ناشی از پذیرش این واقعیت باشد که حل مسئله هسته‌ای کوریای شمالی، در نهایت از در تعامل و دیپلماسی حل خواهد شد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر