02:05 17 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

واکسین روسی برای پیشگیری از COVID-19 "Sputnik V" می تواند تا اواخر ماه جون برای استفاده در اتحادیه اروپا مجاز باشد.

به گزارش اسپوتنیک، اواریست بارتولو وزیر امور خارجه و اروپا در مالتا، قبل از گفتگو با سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه ، که در 25 ماه می در سوچی برگزار می شود، گفت که آژانس دواسازی اروپایی (EMA) واکسین "Sputnik V" را در ماه می یا جون ثبت می کند. وی افزود: "ما همیشه گفته ایم كه در صورت ارائه تمام اسناد و مدارك لازم از طرف EMA مشكلی وجود ندارد. تا آنجا که من می دانم، پروسه راجستر آن رو به پایان است ".

من فکر می کنم تعدادی از کشورهای اروپایی تولید Sputnik V را در کشورهای خود آغاز خواهند کرد. این به نفع ماست و من فقط در مورد مالتی صحبت نمی کنم. این به نفع مشترک است. و من خودم مالتی های زیادی را می شناسم که در "Sputnik V" القا شده اند و احساس خوبی دارند.

در تاریخ 4 مارچ 2021، آژانس دواسازی اروپا آزمایش Sputnik V را برای انطباق با استانداردهای اتحادیه اروپا برای اثربخشی، ایمنی و کیفیت آغاز کرد. در ماه مارچ، سباستین کورز، صدراعظم اتریش، از EMA خواستار پذیرش زود هنگام واکسین روسی در بازار اروپا شد. در ماه اپریل ، آلمان آمادگی خود را برای خرید 30 میلیون دوز Sputnik V اعلام کرد.

حدود 60 کشور قبلاً Sputnik V را در کشور خود راجستر کرده اند. علاوه بر روسیه  تولید این واکسین در برازیل، قزاقستان، بلاروس، صربستان، آرجنتاین، هند، کوریایی جنوبی، چین، آلمان، ایتالیا و مصر در حال انجام و یا آماده سازی است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر