05:52 20 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دولت قطر وعده داده است تا نیم میلیارد دالر برای بازسازی غزه کمک کند.

به گزارش اسپوتنیک، شبکه الجزیره گزارش داده است که «شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی» وزیر خارجه قطر روز چهارشنبه در یک پیام توئیتری اعلام کرد که «دولت قطر برای حمایت از بازسازی غزه 500 میلیون دالر کمک مالی به این منطقه تحت محاصره اعطا می‌کند».


وزیر خارجه قطر در ادامه گفت: «ما به حمایت از برادرانمان در فلسطین برای دستیابی به راه حلی منصفانه و پایدار از طریق برپایی یک دولت مستقل برای آنها ادامه خواهیم داد».
خبرگزاری رسمی قطر نیز اعلام کرده است که هدف این کمک ها برای فلسطینیان ساکن غزه برای «رویارویی با چالش‌های زندگی برآمده از حمله‌های اخیر اسرائیل و کمک به بازسازی امکانات خدماتی و رفاهی در غز... و همچنین منازل ویران شده است.
یادآوری می‌کنیم که قطر اغلب اوقات به عنوان یک میانجی در مناقشه‌ها میان اسرائیل و جنبش حماس- که از سال 2007 کنترل غزه را در دست دارد- عمل کرده است.
اوضاع در سرحدات اسرائیل و نوار غزه فلسطین در شامگاه 10 می بالا گرفت. از ابتدای تشدید، بیش از 3000 راکت از نوار غزه به داخل خاک اسرائیل پرتاب شده است که حدود 1210 راکت کشف و خنثی شده است. طبق آخرین اطلاعات، 10 نفر در اسرائیل کشته و در حدود 50 نفر به شدت زخمی شده اند. اسرائیل همچنین صدها حمله در نوار غزه انجام داده است. تعداد فلسطینیان کشته شده در حملات هوایی اسرائیل به 220 نفر رسیده است که 58 کودک در آن کشته شده اند.
ازتاریخ 21 ماه می آتش بس میان اسرائیل و فسلطین برقرار شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر