08:12 26 سپتمبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ایالات متحده می‌گوید، شی جین پینگ معتقد است که چین می تواند "تا سال 2035 آمریکا را تسخیر" کند.

 به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور آمریكا، در صحبت های خود خطاب به نیرو های مسلح ایالات متحده اظهار داشت كه گویا شی جین پینگ، رئیس جمهور چین از آمادگی چین برای "تصرف کامل آمریكا" در 10-15 سال آینده متقاعد شده است.

این اظهارات را رئیس جمهور ایالات متحده ضمن صحبت در مورد "نبرد بین دموکراسی و حکومت های خودکامه" ابراز داشت.

متن سخنرانی رئیس جمهور آمریکا در پایگاه نظامی آمریکا واقع ایالت ویرجینیا در وب سایت کاخ سفید منتشر شده است.

بایدن اظهار داشت: "من مدت زمان بیشتری را شی (نسبت به دیگر رهبران جهان) با رهبر چین داشتم- 24 ساعت ملاقات شخصی فقط با وی و مترجم. 17 هزار مایل سفر با او در چین و اینجا. او قاطعانه معتقد است که چین تا دهه 30 و 35 آمریكا تسخیر خواهد خواهد کرد، زیرا حکومت های خودکامه زود می‌توانند تصمیم بگیرند. "

این در حالی است که پیش ازاین «کاتلین هیکز» معاون وزیر دفاع آمریکا طی سخنانی گفت که معتقد نیست درگیری آمریکا و چین اجتناب ناپذیر باشد اما هر دو طرف باید در اجتناب از تنش‌های غیر ضروری با یکدیگر تلاش کنند.

معاون وزیر دفاع آمریکا گفت: ایالات متحده و چین دلایل زیادی برای افزایش ارتباط با یکدیگر دارند و رقابت حداکثری میان آنها الزاماً به معنای درگیری نیست و منافع هر دو طرف در اجتناب از درگیری است.

وی همچنین گفت: بایدن بیان کرده که با وجود رقابت حداکثری میان ایالات متحده و چین، ما نیازی به درگیری با یکدیگر نداریم. در راستای پیشبرد منافع آمریکا، پیش بینی ما این است که ارتش ایالات متحده به عنوان یک بازیگر حامی ابزارهای دیپلماتیک، اقتصادی و سایر ابزارها عمل خواهد کرد.

وی همچنین افزود: این بهترین موقعیت برای جلوگیری از درگیری است. (با اینحال) ما توانایی ایالات متحده را برای جنگ و پیروزی تضمین می‌کنیم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر