00:54 17 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 50
ما را در دنبال کنید

کوریای شمالی در واکنش به پایان توافق میان آمریکا و کوریای جنوبی در باره محودیت برد موشکی واشنگتن را به دورویی متهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، رسانه رسمی و دولتی کوریایشمالی امروز (دوشنبه) تصمیم اخیر آمریکا در پایان دادن به توافق بین این کشور با کوریای جنوبی درباره محدودیت برد موشکی را مورد انتقاد قرار داد و آن را نشانه‌ای از رویکرد "شرم آور و دوگانه" واشنگتن و دشمنی واقعی با کوریای شمالی دانست.

بر اساس  گزارش "کیم میونگ چال" منتقد امور بینالمللی کوریای شمالی، آمریکا را به داشتن سیاست دوگانه‌ای متهم کرد که به دنبال ممنوع کردن پیونگ یانگ از ساخت موشک‌های بالستیک است اما در عوض مجوز ساخت چنین موشک‌هایی را به کوریای جنوبی می‌دهد.

او اعلام کرد: «اقدام پایان‌دهی (به این پیمان) آشکارا یادآور سیاست خصمانه آمریکا در قبال کوریای شمالی و دورویی شرم‌آورش است.

او افزود: «اکنون که مقامات آمریکا و کوریای جنوبی هدف تجاوزکارانه خود را روشن کردند، هیچ دلیلی برای مقصر دانستن جمهوری دموکراتیک (کوریای شمالی) در تقویت توانایی‌هایش برای دفاع از خود باقی نخواهد ماند.»

این منتقد امور بینالمللی کوریای شمالی در این مقاله نوشته است: هدف کوریای شمالی، آمریکاست نه ارتش کوریای جنوبی و بر اساس اصل قدرت برای قدرت با کشورها مقابله می‌کند.

گفتنی است، ایالات متحده آمریکا اخیرا محدودیت های مربوط به برد و وزن موشکی کوریای جنوبی را حذف کرد و به متحد خود اجازه دا تسلیحاتی را تولید کند که می تواند به آن سوی شبه جزیره کوریا برسد.

«مون جائه این» رییس جمهور کوریای جنوبی که دو هفته پیش به واشنگتن سفر کرده بود، حذف این دستورالعمل ها را «گامی نمادین و اساسی و نشان دهنده استحکام اتحاد» دو کشور توصیف کرد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر