01:37 20 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

اطلاعات محرمانه مربوط به سلاح های هسته ای ایالات متحده از طریق برنامه های مکاتب به طور تصادفی در فضای آنلاین فاش شد.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Bellingcat داده های محرمانه موجود در انبارهای هسته ای ایالات متحده از طریق برنامه های آموزشی که ارتش ایالات متحده در آنها اطلاعات را ذخیره می کرد، به گونه تصادفی در شبکه های اینترنت درز کرد.

سربازان آمریکایی مستقر در انبارهای تسلیحات هسته‌ای این کشور در اروپا از اپلیکیشن های برای حفظ و به یادآوردن پروتکل‌های امنیتی پیچیده و طولانی استفاده کرده‌اند. در نتیجه اطلاعات محرمانه به طور تصادفی در فضای آنلاین فاش شده است.

طبق این گزارش پرسنل نظامی اپ هایی مانند Quizlet، Chegg Prepو Cram را برای حفظ کردن کدها، اصطلاحات و حتی وضعیت انبارهای هسته‌ای به کار برده‌اند.

فوئک پوستما نویسنده این گزارش توضیح می‌دهد محققان با جستجوی اصطلاحات خاص مربوط به مقرهای هسته‌ای توانستند فلش کارت‌های متعلق به سربازان آمریکایی را ردیابی کنند.

طبق اطلاعات موجود قدمت برخی از این فلش کارت‌ها به سال 2013 می‌رسد و جدیدترین موارد ردیابی شده نیز به آپریل 2021میلادی تعلق دارند.

آخرین اطلاعات فاش شده حتی مشخص می‌کند که چه تعداد سلاح هسته‌ای در چه موقعیت‌هایی وجود دارند و حتی نشان می‌دهد که محفظه‌های هسته‌ای سلاح‌ها آماده هستند یا خیر.

البته هنوز مشخص نیست چرا سربازان از اپ های آموزشی برای یادآوری اطلاعات محرمانه استفاده کرده‌اند. پوستما چند هفته قبل از انتشار این گزارش با مقامات وزارت دفاع، ناتو و اروپا تماس گرفت و فلش کارت‌های حاوی اطلاعات حساس حذف شده‌اند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر