02:18 17 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

چین 6.2 میلیون دالر را در قالب رمزارز بانک مرکزی یا یوان دیجیتال به‌صورت قرعه‌کشی بین شهروندان پکن تقسیم می‌کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیجیاتو، کاربران برای دریافت هر کارت جایزه که دارای اعتبار 31 دالری است، باید از طریق دو اپ بانک‌داری در این قرعه‌کشی ثبت‌نام کنند.

اهالی پایتخت چین می‌توانند از طریق دو اپلیکیشن بانک‌داری برای برنده شدن یکی از 200 هزار کارت جایزه‌ای که بانک مرکزی این کشور در یک پروژه آزمایشی به کاربران اهدا خواهد کرد، شانس خود را امتحان کنند. هر کارت حاوی جایزه‌ای 31 دالری در قالب رمزارز یوان است که می‌تواند برای خرید در برخی فروشگاه‌ها به کار گرفته شود. مهلت ثبت‌نام در این قرعه‌کشی تا 7 جون اعلام شده است.

دومین اقتصاد بزرگ جهان از سال 2014 در حال کار روی یوان دیجیتال است و حالا قصد دارد این پروژه را به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی کند. «لی بو»، قائم مقام بانک خلق چین در ماه اپریل گفته بود که بانک مرکزی گستره پروژه‌های پایلوت خود را افزایش خواهد داد و حتی ممکن است در المپیک زمستانی پکن در سال 2022 به بازدیدکنندگان خارجی اجازه استفاده از این رمزارز را بدهد.

پیش‌تر شهر «چنگدو» در جنوب شرقی چین 6.2 میلیون دالر ارز دیجیتال را بین مردم تقسیم کرده بود. همچنین شهرهای دیگری مثل «شنژن» هم قرعه‌کشی‌های مشابهی را برای شهروندان خود برگزار کرده بودند.

یوان دیجیتال شبیه رمزارزهایی مثل بیت‌ کوین نیست. توکن این پروژه توسط بانک مرکزی چین صادر می‌شود در حالی که بیت‌ کوین و بسیاری از رمزارزها غیرمتمرکز هستند. قائم مقام بانک مرکزی چین قبلا در ماه اپریل گفته بود که یوان دیجیتال استفاده درون مرزی دارد و نمی‌خواهد سلطه ارزهایی مثل دالر امریکا را به چالش بکشد: «فکر می‌کنم هدف ما این است که به بازار اجازه انتخاب دهیم و شرایط مبادلات و سرمایه‌گذاری‌های بین‌المللی را فراهم کنیم».

آزمایش مجدد رمزارز بانک مرکزی چین در شرایطی انجام می‌شود که این کشور چند روز پیش از برخورد سخت‌گیرانه‌تر با استخراج و معامله رمزارزها خبر داده بود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر