13:30 15 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مشاور کاخ سفید در امور روسیه می‌گوید که واشنگتن باید با مسکو بدون درنظر گرفتن خواستش در مسائل کلیدی جهان همکاری کند.

به گزارش اسپوتنیک، اریک گرین، مشاور شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور روسیه و آسیای مرکزی امروز (جمعه، 4 جون) گفت که ایالات متحده باید با روسیه بدون درنظر گرفتن خواست واشنگتن در مسائل کلیدی جهان همکاری کند.

وی در یک کنفرانس ویدیویی به میزبانی مرکز امنیت جدید امریکایی سخنرانی می‌کرد، گفت: روسیه و امریکا همچنان بزرگ‌ترین زرادخانه هسته‌ای جهان را در اختیار دارند. روسیه هنوز هم عضویت دائمی شورای امنیت سازمان ملل را دارد. این بدان معنا است که اگر بخواهیم یا نخواهیم، باید روی چالش‌های کلیدی جهان با روسیه کار کنیم.

این مقام امریکایی به عنوان موضوعاتی که امریکا مجبور است در مورد آنها با روسیه همکاری کند، از افغانستان، سوریه و ایران نام برد.

وی افزود: امریکا در حال حاضر، فرصت بیشتر برای مشارکت سازنده با روسیه نمی‌بیند. با این حال ما (مسوولان) هیچ توهمی در مورد آنچه در داخل روسیه اتفاق می‌افتد نداریم. و ما فرصت خوبی برای مشارکت سازنده واقعی در بسیاری از زمینه‌های که می‌توانست چند سال پیش با لحنی کاملاَ متفاوت باشد، نمی‌بینیم.

به گفته وی، دولت کنوی امریکا به ریاست رئیس‌جمهور بایدن به دنبال راه اندازی مجدد روابط بین مسکو و واشنگتن یا تشدید تنش در آنها نیست. «ما از همان ابتدا گفتیم که علاقه‌ای به تنظیم مجدد روابط نداریم. اما ما همچنان تشدید [تنش در روابط] با روسیه را نمی‌خواهیم.

ولادیمیر پوتین و جو بایدن، روسای جمهور روسیه و امریکا 16 جون در ژنو دیدار می‌کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر