21:47 18 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور روسیه بیانیه درخصوص دخالت روسیه در حمله سایبری به «کارخانه گوشت» در امریکا را بی معنی خواند.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه بیانیه در خصوص دخالت روسیه در حملات سایبری به « فلان کارخانه فرآوری گوشت» و به کدام خط لوله در امریکا را بی معنی خواند.

رئیس‌جمهور پوتین در مصاحبه با کانال یک در حاشیه همایش بین‌المللی اقتصادی سنت پترزبورگ گفت: من درباره فلان کارخانه فرآوری گوشت شنیدم. کاملاً بی معنی و مسخره است. خط لوله نیز کاملاً مسخره است. به‌نظر می‌رسد، سهامدار یا سهامداران شرکتی که این سیستم خط لوله را در اختیار دارد حتی به باج‌گیران نیز پول پرداخت کرده است. خوب، مسخره است که روسیه مقصر این مسئله بدانیم.

وی خاطرنشان کرد که خدمات امریکا باید کسی را پیدا کنند که باج‌گیر است.

رئیس‌جمهور پوتین افزود: برای اخاذی پول از برخی شرکت‌ها؟ علاوه براین، ما با نوعی مرع یا گوشت گاو سروکار نداریم. این فقط مسخره است.

 (Colonial Pipeline) بزرگترین اپراتور خط لوله در امریکا، توسط باج افزار (DarkSide) مورد حمله قرار گرفته است. اف‌بی‌آی عامل این حمله DarkSide را می‌داند. جو بایدن، رئیس‌جمهور امریکا به نقل از اف‌بی‌آی گفته بود که موقعیت هکرها در روسیه شناسایی شده است، اما مقامات در این ماجرا دخیل نیستند.

پیش از این، در نتیجه یک حمله سایبری به بزرگترین شرکت بین‌المللی تولید گوشت (JBS Food) که منجر به تعطیلی موقت تمام کارخانه‌های تولید گوشت گاو در امریکا شده بود. در حال حاضر کارخانه‌ها به تدریج به حالت عادی بر می‌گردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر