23:49 18 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

زیست شناسان توانستند چندین موجود کرم مانند را از یخچال های دائمی در سیبری، که 24 هزار سال در آنجا بودند، خارج کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از مجله علمی کارنت بیولوژی، چرخان‌تباران یکی از ابتدایی ترین حیوانات چند سلولی است، که به گروه کرم ها تعلق دارد. آنها همچنین آناتومی پیچیده ای دارند و یکی از سرسخت ترین و مقاوم ترین موجودات در برابر اشعه در کره زمین به شمار می آیند. چرخان‌تباران در برابر اسیدیته شدید، گرسنگی، مقدار اکسیجن کم و کم آبی طولانی مدت مقاوم هستند.

متیو مسلسون، زیست شناس مولکولی دانشگاه هاروارد به نیویورک تایمز گفت: "این موجود تقریبا در برابر هرگونه شکنجه جز مقاوم ترین جانوران است".

در بخشی از این مطالعه، دانشمندان به حفاری در عمق حدود 3.3 متری سطح یخچال های دائمی در شمال شرقی سیبری پرداختند. در آنجا آنها چرخان‌تباران را پیدا کردند. تجزیه و تحلیل رادیوکربن نشان داد که این حیوانات 24 هزار سال عمر دارند.

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که روتیفرها می توانند دوره های طولانی انیمیشن معلق را تحمل کنند و پس از ده ها هزار سال انجماد عمیق به زندگی برگردند. استانیسلاو مالیاوین، یکی از نویسندگان این تحقیق، کارشناس در انستیتوتی مشکلات فیزیکوکیمیایی و بیولوژیکی علوم خاک، آکادمی علوم روسیه ، گفت: "ما حیواناتی را که ماموت های پشمی را دیده اند احیا کرده ایم، که بسیار چشمگیر است".

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر