17:16 29 جولای 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

جو بایدن تاکید کرد که واشنگتن به دنبال درگیری با مسکو نیست و با پوتین بسیار صریح گفتگو خواهم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن رئیس جمهور امریکا در نشست خبری پس از نشست گروه هفت در کورنوال بریتانیا، درخصوص روابط با روسیه گفت: "ما به دنبال درگیری نیستیم. ما خواهان رسیدگی به اقداماتی هستیم که به عقیده ما با قوانین بین المللی مطابقت ندارند."

وی همچنین افزود: "من در خصوص شرایط که می تواند روابط ما با روسیه را بهبود بخشد، با پوتین بسیار صریح گفتگو خواهم کرد."
بایدن در واکنش به اظهارات اخیر پوتین درباره روابط دو کشور گفت: "من فکر می کنم حق با اوست (پوتین) و طی این سالها روابط در پائین ترین سطح خود قرار دارد. "
بایدن همچنین گفت، موضوعات بسیاری وجود دارد که امریکا و روسیه می توانند با یکدیگر همکاری داشتنه باشند، از جمله میتوان از لیبیا و سوریه نام گرفت.

ولادیمیر پوتین و جو بایدن در تاریخ 16 جون دیدار خواهند کرد. این نشست شامل یک جلسه کاری و یک جلسه دیگر در چوکات ابعاد کوچکتر خواهد بود. پیش از این معلوم شد که پس از مذاکرات در ژینو، رهبران دو کشور کنفرانس های مطبوعاتی جداگانه ای برگزار می کنند. کاخ سفید گفت این قالب را "مناسب ترین" می داند.

کرملین تأکید کرد که آنها به دلیل اختلافات موجود بین روسیه و ایالات متحده "انتظار" زیادی از مذاکرات ندارند. انتظار می رود که رؤسای جمهور در مورد روابط روسیه و امریکا، ثبات استراتژیک، مبارزه با کووید 19 و حل منازعات منطقه ای صحبت نمایند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر