01:38 06 اگست 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

تیمی از دانشمندان علایمی را نام بردند که نشاندهنده ابتلای یک فرد به بیماری زوال عقل زودهنگام می‎باشند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از   Daily Express  تیمی از دانشمندان در پی یک مطالعه پنج نشانه را مشخص نمودند که می تواند ابتلا به زوال عقل زود هنگام را را نشان دهد که احتمال دارد  حتی در سن 40 سالگی نیز ظاهر شود.

اولتر از همه، یک فرد ممکن است دچار اختلال بینایی شده و در ارزیابی فاصله و سرعت حرکت اشیا با مشکل مواجه شود. ثانیاً، از دست دادن کامل یا جزئی گفتار و همچنین مشکل در یافتن کلمات برای بیان افکار امکان پذیر است. سوم ، فرد می تواند افسرده ، تحریک پذیر و دچار عدم اعتماد به خود شود.

چهارمین نشانه، بیمار مبتلا به زوال عقل ممکن است حس زمان و مکان را از دست بدهد. پنجمین علامت کاهش حافظه است.

قبلاً تشخیص داده شده بود که کمبود خواب منظم در میانسالی با افزایش خطر ابتلا به زوال عقل در سنین پیری همراه است.

پیشتر محققان دریافتند بی‌تفاوتی به عنوان یکی از علایم اولیه و هشداردهنده در افراد مبتلا به بیماری‌های مغزی عروقی می‌تواند نشانه زوال عقل باشد، در حالی که افسردگی این ویژگی را ندارد.

زوال عقل یا دمانس، گروهی از علائم را توصیف می‌کند که حافظه، تفکر و توانمندی‌های اجتماعی را چنان تحت تاثیر قرار می‌دهد که زندگی روزمره‌ فرد مختل می شود. زوال عقل، یک بیماری مشخص نیست، بلکه چندین بیماری مختلف می‌توانند باعث زوال عقل شود.

بیماری آلزایمر رایج‌ترین دلیل زوال عقل پیش‌رونده در بزرگسالان مسن‌ است، اما دلایل زیادی برای زوال عقل وجود دارد. بسته به علت زوال عقل، برخی علائم زوال عقل می‌تواند برگشت‌پذیر باشد.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر