21:51 25 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

رئیس جمهور ترکیه اظهار داشته است که ترکیه تنها کشور عضو ناتو است که تن به تن با داعش جنگیده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در حاشیه اجلاس سران ناتو در بروکسل، پایتخت بلجیم برگزار می‌شد، ویدیویی صحبت کرد.
رئیس‌جمهوری ترکیه ضمن تاکید بر نقش ترکیه در فرآیند ایجاد ثبات در عراق، افغانستان، قفقاز، بالکان، دریای سیاه و آفریقا، اظهار کرد: آغاز دوباره روند گفتمان و مذاکره با یونان به عنوان همسایه و متحد ترکیه در کنار حل اختلافات دوجانبه برای ثبات و رفاه منطقه نیز مفید خواهد بود.


اردوغان در ادامه خاطرنشان کرد: تروریسم یکی از بزرگترین موانع پیش روی ثبات است. ترکیه در ناتو و دیگر سازمان‌های بین‌المللی در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد.
رئیس جمهوری ترکیه همچنین افزود: در میان پنج متحد برتر که بیشترین مشارکت را در عملیات و ماموریت‌های ناتو قرار داشته و جزو هشت متحد برتر که بیشترین کمک را به بودجه مشترک کرده، هستیم.
وی همچنین متذکر شد: ترکیه در داخل و خارج مرزهای خود در حال مبارزه موثر با گروه‌های تروریستی مانند پ.ک.ک/ی.پ.گ، داعش و فتو است.
آقای اردوغان، از عدم کمک لازم ازسوی هم‌پیمانان اظهار داشت: "تنها کشور عضو ناتو هستیم که تن به تن با داعش جنگیدیم و شمار زیادی از جوانانمان در این راه شهید شدند.
در ادامه افزود: در عملیات‌های برون مرزی حدود 4 هزار تروریست داعشی را از پا درآورده‌ایم.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر