18:10 25 اکتوبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

رئیس‌جمهور روسیه می‌گوید که روسیه برخلاف ایالات متحده امریکا تمرینات نظامی خود را در سرزمین اش انجام می‌دهد.

به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در نشست خبری پس از اتمام مذاکرات گفت که روسیه مانند امریکا تمرینات نظامی خود را در سرزمین خود انجام می‌دهد، اما روسیه تمرینات و تجهیزات خود را به مرزهای امریکا نمی کشاند.

رئیس‌جمهور پوتین گفت: «ما همانطور که امریکا تمرینات زیادی را در خاک خود انجام می‌دهد، ما تمرینات خود را در خاک خود انجام می‌دهیم. اما ما تمرینات، تجهیزات و پرسنل خود را به مرزهای امریکا نمی‌کشانیم. متاسفانه شرکای امریکایی ما در حال حاضر این کار را انجام می‌دهند».

مذاکرات دوجانبه هیئت های روسیه و امریکا با حضور ولادیمیر پوتین و جو بایدن روسای جمهور این دو کشور به پایان رسید. در این مرحله که موسوم به قالب گسترده بود، علاوه بر دو رئیس‌جمهور و وزرای خارجه دو کشور نفرات دیگری نیز در این نشست حضور داشتند. لازم به ذکر است که پیش از این مذاکرات پوتین و بایدن در قالب محدود (با حضور دو رئیس‌جمهور و وزرای خارجه دو کشور) پایان یافته بود. این مرحله حدود دو ساعت طول کشید. به گزارش سی ان ان، در مجموع مذاکرات 3.5 ساعت به طول انجامید.

گفتگوی ولادیمیر پوتین و جو بایدن روسای جمهور روسیه و امریکا در ژنو 4 ساعت و 30 دقیقه به طول انجامید.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه درباره گفتگو با همتای امریکایی اش گفت که مذاکرات «خوب» بوده است.
وی گفت: «موضوعات تقریبا برای همه واضح بوده است: ثبات راهبردی، امنیت سایبری، مناقشه های منطقه ای، روابط تجاری، بله همچنین در مورد همکاری در آرکتیک (شمالگان) صحبت کردیم. تقریبا اینجور مواردی بودند».

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر